Biomedicinos mokslų daktarė ir mitybos specialistė Sandrija Čapkauskienė pateikia sąrašą maisto produktų, apie kuriuos pagalvojus burnoje pradeda kauptis seilės. O pradėjus juos reguliariai vartoti, seksualinis gyvenimas pasidaro dar malonesnis. Tam tikri maisto produktai gali padėti panašiai kaip ir vaistai „Viagra“ – atpalaiduodami kraujagysles ir pagerindami kraujotaką į lytinius organus.

Seksualinį potraukį didinantys produktai:

Arbūzai. Keista girdėti, tačiau likopeno – galingo antioksidanto – labai daug arbūzuose, 32 proc. daugiau nei pomidoruose. Žemiškais žodžiais tariant, ši biologiškai aktyvi medžiaga atpalaiduoja kraujagysles ir gerina kraujo cirkuliaciją. O kai viskas gerai cirkuliuoja ir atsipalaiduoja – patys žinote, kaip būna gera.

Obuoliai. Juose yra trys moterų seksualinio gyvenimo pagalbininkai:

1. Fitoestrogenai – tai moteriško hormono estrogeno analogas gamtoje.
2. Polifenoliai – atsakingi už sklandžią smegenų veiklą, kraujo spaudimą, sąveikauja kraujagyslių ir širdies veikloje.
3. Antioksidantai – tai lyg niekada nepavargstantys mūsų organizmo kariai. Jie saugo kūno ląsteles nuo pažeidimų. Kuo organizme mažiau pažeistų ląstelių – tuo jis lengviau atsipalaiduoja, jaučiamas didesnis malonumas.

Organizmą vis reikia papildyti šiomis naudingomis medžiagomis. Todėl jeigu reguliariai kiekvieną dieną suvalgytumėte po 1 obuolį – po kurio laiko pastebėtumėte, kad sustiprėjo malonumo jausmas ir pasitenkinimas sekso metu.

Asociatyvioji nuotr.

Jūros moliuskuose gausu L - arginino. Tai amino rūgštis, kurią mūsų organizmas naudoja gaminant azoto oksidą. Jis gerina kraujagyslių sienelių elastingumą ir jų išsiplėtimą, padidina organizmo kraujotakos sistemos pajėgumą. Vyrams tai svarbu, nes juk kuo geresnė kraujotaką, tuo geresnė erekcija.

Kiti arginino turintys maisto produktai: migdolai, graikiniai riešutai, žuvis, jūros gėrybės, vaisiai, lapinės daržovės.

Įdomu tai, kad argininas yra viena iš viagros sudedamųjų dalių. Tad kam vartoti medicininius preparatus, jeigu jo galima gauti natūraliai?

Austrės. Visi kiautuotieji vėžiagyviai turi didelį cinko kiekį. Jis yra svarbus mikroelementas sklandžioje testosterono bei spermos gamyboje. Cinko taip pat galima rasti austrėse ir kitose jūros gėrybėse, migdoluose ir anakardžiuose, špinatuose, avokaduose, moliūgo sėklose, avinžirniuose.

Špinatuose gausu magnio – mineralo, mažinančio uždegiminius procesus kraujotakos sistemoje, didinančio kraujo pritekėjimą, stiprinančio signalinį ryšį tarp raumens ir nervo. Optimalus magnio kiekis užtikrina sklandžią sąveika tarp raumenų ir smegenų veiklos. Tai reiškia, kad turi įtakos ir maloniems pojūčiams lytinių santykių metu.

Imbieras. Imbiero šaknis yra žinoma savo raminamosiomis ir gydomosiomis savybėmis. Taip pat jis intensyvina kraujotaką, kuri ypač svarbi seksualinio susijaudinimo metu. Šis prieskoninis augalas padidina ir testosterono kiekį bei spermos gyvybingumą. Norint pastebėti efektyvų rezultatą – rekomenduojama reguliariai su maistu naudoti 1–2 a. š. imbiero per savaitę.

Kiaušiniai. Cholesterolis dar iki šiol asocijuojasi su kraujagyslių kimšimu, tačiau tai daro tik tas „blogasis“. Jį gauname su hidrintais riebalais. „Gerasis“ cholesterolis atlieka daug svarbių funkcijų organizme, nes tai viena iš molekulių, esančių kiekvienoje mūsų ląstelės membranoje. Jeigu organizme trūksta šio tipo cholesterolio – sutrinka lytinių hormonų testosterono ir estrogeno gamyba, sumažėja noras mylėtis.

Asociatyvioji nuotr.

Mūsų organizmas natūraliai sugeba pasigaminti 80–85 proc. cholesterolio. Iš kiaušinių trynių galima gauti papildomo cholesterolio. O jį gavęs organizmas jau pagamina mums taip reikalingo DTL (arba „gerojo“) cholesterolio.

Rekomenduojama suvartoti 2–6 kiaušinius per savaitę.

Riebioje žuvyje (pavyzdžiui silkėje, lašišoje ir pan.) gausu medžiagų, kurios didina geros savijautos „hormono“ – dopamino kiekį kraujyje. Padidėjus jo kiekiui – suintensyvėja kraujotaka, sužadinamas potraukis, sustiprėja susijaudinimas. Dopaminas padeda žmogui atsipalaiduoti.

Salieruose yra biologiškai aktyvios medžiagos – androsterono. Skamba sudėtingai, bet paprastais žodžiais tariant tai yra tiesiog vyriškas feromonas. Tai cheminė medžiaga, pasišalinanti su prakaitu. Ji lyg nematoma gundymo vizitinė kortelė. Reguliarus salierų valgymas didina vyrų vaisingumą, skatina kokybiškos spermos gamybą. Keli stiebeliai per savaitę „netyčia“ įmaišyti į kokteilį, šviežiai spaustas sultis ar garnyrą gali padėti užkurti ugnelę miegamajame.

Braškės su grietinėle – romantiško vakaro simbolis. Tačiau braškės iš tiesų naudingos dėl didelio C vitamino kiekio. Jo slaptoji misija – streso mažinimas ir savijautos gerinimas. Visi juk žinome, kad stresas gali mus valdyti kaip marionetes net ir sekso metu.

Dviskiautis ginkmedis ir ženšenis tai tradiciniai ir plačiai vartojami kinų medicinos augalai, slopinantys įvairius negalavimus, įskaitant depresiją ir prastą seksualinę funkciją. Manoma, kad dviskiautis ginkmedis veikia kaip afrodiziakas, nes padeda atpalaiduoti kraujagysles ir suaktyvina kraujo tekėjimą.

Pistacijos. Pistacijų riešutus žmonės valgo nuo 6000 m. pr. m. e. Juose gausu baltymų, skaidulų ir sveikųjų riebalų. Pistacijos gali būti naudingos sveikatai, įskaitant pagalbą mažinant kraujospūdį, kontroliuojant svorį ir mažinant širdies ligų riziką. O taip pat jos taip pat gali padėti sumažinti erekcijos sutrikimų simptomus.

Asociatyvioji nuotr.

Nuo seno manoma, kad vienas iš maisto produktų, didinančių lytinį potraukį, yra šokoladas. Tyrimai parodė, kad kakava gali padidinti kraujotaką ne tik liemens, bet ir kitose kūno dalyse. Tačiau ištyrus tiesioginį kakavos ryšį su lytiniu potraukiu, nerasta jokių įrodymų, patvirtinančių jos, kaip afrodiziako, vartojimą. Toks tyrimas nekelia džiaugsmo, bet nepaisant mokslininkų nuomonės, aukštos kokybės šokoladą ragauti ir juo mėgautis tikrai gera.

Svarbiausia yra tai, kad sveika mityba, kurią sudaro jūros gėrybės, liesa mėsa, riešutai, vaisiai, daržovės ir viso grūdo produktai, t. y. iš esmės Viduržemio jūros regiono dieta, padeda palaikyti nervų funkciją, palaiko kraujotaką ir hormonus, o kartu mažina seksualinės disfunkciją ir slopina erekcijos sutrikimus.

Afrodiziakų idėja labai sena, nes žmones visada traukė sąvokos, žadančios jaunystę, ilgaamžiškumą ir vaisingumą. Ir dėl šios priežasties tikėtina, kad mes ir toliau tikėsime produktų afrodiziakinėmis savybėmis dar ne vieną šimtmetį.

Sandrija Čapkauskienė – biomedicinos mokslų daktarė, LSU docentė ir mitybos specialistė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)