Savo ruožtu lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai tvirtina, jog šio nebrangaus patiekalo skonis ir bulvyčių traškumas gali nustebinti ir labiausiai užkietėjusius bulvių gerbėjus, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvių pamiltos bulvės iki šiol ima viršų

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pastebi, kad jau ne pirmus metus iš visų daržovių bulvės užima vieną labiausiai lyderiaujančių vietų pirkėjų krepšeliuose. Anot jos, tai parodo, jog tautiečių virtuvėse bulviniai patiekalai iki šiol sėkmingai atranda savo vietą.

„Nors nuolat stebėdami besikeičiančias pirkėjų krepšelių tendencijas galime įžvelgti sparčiai augančius jų poreikius, visgi kai kurie dalykai taip stipriai nesikeičia. Tikima, jog praėjusiais metais paaugę bulvių pardavimai šiemet tik toliau didės“, – sako E. Dapkienė.

Bulvės
Foto: Shutterstock

Tuo metu „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė priduria, kad nors apie bulvių įtraukimą į mitybos racioną galima išgirsti neigiamų atsiliepimų, visgi jų visiškai išbraukti iš valgiaraščio nevertėtų. Iš tikrųjų bulvėse yra daug žmogaus organizmui pravarčių medžiagų kaip vitaminas C, magnis, geležis bei B grupės vitaminai.

„Įtraukę bulves į savo valgiaraštį mes taip pat savo organizmą aprūpiname kolageno gamybą skatinančiais mineralais. Be to, bulvėse esantys vitaminai užtikrina gerą širdies veiklą ar palaiko natūralią virškinimo sistemą. Šios naudingosios jų savybės net didžiausius sveikuolius gali paskatinti išmėginti iki šiol vengtus bulvinius patiekalus arba šiuo atveju – akordeonus primenančias bulves“, – pasakoja B. Baratinskaitė.

Norintiems išbandyti naują ir neįprastos išvaizdos užkandį maisto gamybos ekspertė pasakoja, kaip pasigaminti akordeoną primenančias bulves.