Čempionate visos dalyvaujančios komandos privalėjo rungtis visose kategorijose, o papildomus taškus galėjo pelnyti laisvo stiliaus kapitono bei visos kiaulės kepimo rungtyse. Varžybose dalyvavo net 10 komandų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Didžiosios Britanijos ir net Ispanijos, o čempionato teisėjais tapo profesionaliausi Lietuvos ir Lenkijos barbekiu kultūros atstovai.

„Tai pirmasis čempionatas, kuomet visi teisėjų kėdes užimantys barbekiu meistrai yra sertifikuoti ir turintis ne vieną raštą, patvirtinantį jų žinias ir meistriškumą“, – teigė Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos valdybos narys Vadimas Amosovas.

Varžybų komandos rungtyniavo net 7 kategorijose: žuvies, kurioje kepė ungurį, vištienos, kiaulienos šonkauliukų, mėsainio su jautienos maltinuku, jautienos krūtininės (brisket), deserto, taip pat kepto ant grilio, bei laisvo stiliaus kapitono rungtyje. 14-ioliktojo čempionato nugalėtojų komanda „BBQ mafija“ šio renginio metu surengė tikrą siurprizą ir visiems šventės dalyviams bei svečiams iškepė net 80 kg sveriančią kiaulę.

Lietuvos barbekiu čempionatas
Foto: Organizatorių nuotr.

„Be galo džiugu, jog barbekiu kultūra Lietuvoje pasiekė tokį populiarumą ir kaskart gardaus maisto gaminimui sukviečia šeimas, draugus, kaimynus. Tai tampa tarsi gyvenimo būdo dalimi. Džiugu ir tai, jog žmonės gamindami renkasi kokybiškus maisto produktus bei keramikines kepsnines, kuriose galima ne tik skrudinti mėsa, bet kepti picas, duoną, net pyragus, ką puikiai įrodėm šio čempionato metu“, – teigė „Lithuania Grilling and Smoking“ bendruomenės įkūrėjas Tomas Petryla.

Lietuvos barbekiu čempionatas
Foto: Organizatorių nuotr.

„Čempionatas – azartiškas susibūrimas mums, grilio mėgėjams ir profesionalas, jog įvertintume save ir kitus, išmėgintume jėgas ir draugiškai pakonkuruotume. Kiekvienos varžybos verčia tobulėti, jų metu gali dalintis savo žiniomis su kitais bei pats išmokti kažką naujo. Tačiau šį čempionatą vainikavo ir kilnus jo tikslas – visos surinktos lėšos renginio metu kartu su Druskininkų savivaldybe buvo atiduotos labdarai“, – renginio metu pasakojo V. Amosovas.

Kiekvienoje kategorijoje čempionais tapo skirtingos komandos, o susumavus visus taškus paaiškėjo, jog trečiąją vietą užėmė „VIP Zone Grill Team“, antrąją – „2&Q” komanda iš Ispanijos, o pirmos vietos ir 16-ojo Lietuvos barbekiu čempionato nugalėtojų titulą į namus išsivežė „Karma Kru“ kolektyvas.