DELFI Maistas apsilankė Druskininkų kavinėje sutiko ir 21-erius metus čia dirbančią Rasą Petrušienę, vietinių vadinama Raselė iš „Širdelės“. Ji – neatsiejamas šios vietos veidas.

Kavinė Druskininkuose
Foto: DELFI / Modesta Meškė

Druskininkietė kavinėje dirbti pradėjo dar būdama 24-erių ir čia dirba ligi šiol.

„Aš šitą darbą esu įsimylėjusi. Visada dirbau tik tokį darbą ir jokio kito nesu dirbusi. Atradau „Širdelę“, kai ji tik kūrėsi. Sovietiniais laikais šį vieta veikė tik vasarą. Anksčiau ji buvo kaip sezoninė kavinė. Čia vykdavo šokiai. Nuo 1996 metų kavinė pradėjo veikti ištisus metus“, – nuotaikingai pasakojo už baro ir pačioje kavinėje besisukanti Raselė.

Raselė iš „Širdelės“
Foto: DELFI / Modesta Meškė

Kiekvienais metais kavinėje vyksta Druskininkų poetinis ruduo, kur susirenka menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.

Pasak čia dirbančios R. Petrušienės, legendinėje kavinėje yra lankęsi ir daug politikų. Čia svečiavosi ir prezidentas Valdas Adamkus, ir Vytautas Landsbergis.

Širdelė
Foto: DELFI / Modesta Meškė

Ant sienos kabo kūrybininkės ir televizijos laidų vedėjos Rimantės Kulvinskytės-Miškinės-Eidukonės kavinių TOP 5 sąrašas, į kurį įtraukta ir legendinė „Širdelė“.

„Autentiška kavinė su autentišku interjeru ir patiekalais. Ji įsikūrusi Rašytojų Sąjungai priklausančiuose namuose, sienos iškaltos lentutėmis ir nukabinėtos lengvai įkaušusių rašytojų nuotraukomis. Barmenė ten – ikoniško įvaizdžio, o paragauti rekomenduoju Kijevo kotletus, čirškintus svieste“, – gastronominėmis rekomendacijomis dalijosi žinoma moteris.

Kijevo kotletas
Foto: DELFI / Modesta Meškė

Ta proga užsisakėme Kijevo kotletą, taip pat vištienos kepsnį „Širdelė“, pasiėmėme šviežių kopūstų sriubos, o viską užgėrėme duonos gira. Desertui – obuolių pyrago su ledais ir kavos su pienu. Prisivalgėme ir vos viską įveikėme. Sumokėjome 16,20 eurų.

Kava su pienu
Foto: DELFI / Modesta Meškė

Raselė neslėpė, kad laikui bėgant meniu šiek tiek patobulinamas, atnaujinamas, bet išlaikoma tai, ką klientai mėgsta labiausiai.

Širdelė
Foto: DELFI / Modesta Meškė

„Kiekviena prekė, kaip ir kiekviena kavinė arba įstaiga turi savo svečią ar klientą. Manau, kad visi patenkinti tuo paprastumu ir ta autentika. Čia yra dvasia. Net interjeras nesikeičia tiek, kiek čia dirbu. Pasikeitusios tik kėdės. Ir nemanyčiau, kad reikėtų jį keisti, nes tada nebeliktų dvasios, nes visos sienos jau yra įsikvėpusios žmonių ir poetų, kurie čia buriasi. Visi labai mėgsta šią vietą. Užsuka ne tik druskininkiečiai, bet ir miesto svečiai, studentai, verslininkai“, – atviravo moteris.

R. Petrušienė pripažino, kad dirbti vienoje vietoje dar nepabodo, be to, ji pati visada svajojo turėti savo nuosavą kavinę.

„Gal kažkada ją ir turėsiu. Tik reikia labai norėti. Aš ateinu į darbą ir man labai gera, aš labai gerai jaučiuosi ir visai nesvarbu kelintą valandą aš grįšiu, ir kad mažiau miegosiu. Dirbu darbą, kurį mėgstu ir dar gaunu atlygį“, – nuoširdžiai kalbėjo Rasa.

Kaip kavinė išlaiko savo autentiką, taip ir Raselės dėmesį atkreipianti šukuosena nekinta tiek pat metų. Pasak moters, jokios čia paslapties nėra, tai paprasčiausia šukuosena, kurią galėjo sau susikurti.

Raselė iš „Širdelės“
Foto: DELFI / Modesta Meškė

„Kažkada buvau labai garbanota ir turėjau daug plaukų, su kuriais sunku susitvarkyti, tad nešiojau dvi kasytes – juk reikia, kad į lėkštes neprikristų. Tokiame darbe turi būti tvarka. Pripratau prie tokios šukuosenos, kiekvieną dieną aš su ja. Nebent ypatingomis progomis, kai noriu pasikeisti, pasileidžiu plaukus arba nesupinu kasos, bet vis tiek juos surišu. Jei pasikeisčiau, manęs kiti net neatpažintų“, – apie savo ikonišką įvaizdį kalbėjo 45-erių moteris.

Patiekalų kainos:

Šviežių kopūstų sriuba – 0,60 EUR

Kijevo kotletas (vištienos filė, sviestas džiūvėsėliai)– 5 EUR

Vištienos kepsnys „Širdelė“ (vištienos krūtinėlė, kumpis, sūris, špinatai) – 5,30 EUR

Duonos gira – 1,30 EUR

Obuolių pyragas su ledais – 2,30 EUR

Kava su pienu – 1,10 EUR

Šviežių kopūstų sriuba
Foto: DELFI / Modesta Meškė