„Sultiniai“

Pačioje Senamiesčio šalyje jau nuo 1969 (!) metų veikia viena unikali vieta – „Sultiniai“. Taip, pirmiausia ji būtent tuo ir unikali, kad dirba jau tiek daug metų, tačiau savito žavesio suteikia ir kiti dalykai – pats meniu ir išskirtinis aptarnavimo principas.

Kavinė „Sultiniai“
Foto: Ameninis archyvas

Ruošdama šią apžvalgą legendinius „Sultinius“ aplankiau dar kartą ir pietums pasirinkau Kijevo kotletą su salotų garnyru (galima pasirinkti ir bulvių košę, grikius ar kt.) už 2,9 Eur ir vištienos sultinio puodelį už 0,7 Eur. Kitų patiekalų kainos panašios, brangesnio nei 2,9 Eur kainuojančio karšto patiekalo čia nėra, o įvertinus šių patiekalų porcijas, neretai tik jo pietums ir pakanka, tad čia labai realu papietauti iki 3 Eur!

Kavinė „Sultiniai“
Foto: Ameninis archyvas

Ar skanu? Pietus pradėjau nuo sultinio puodelio, nes norėjau sušilti. Tą ir pavyko padaryti, o ir sultinys man patiko – natūralus, nepersūdytas ir ne per daug riebus.

Kijevo kotletas tikrai gardus, minkštas ir sultingas. Kartu pateiktos salotos tradicinės, bet šviežios ir mano mėgstamos, tad nusiskundimų dėl to neturiu. Kas vis dėlto galėtų būti geriau, tai saikingesnis padažo kiekis, žinodama tokią jų pateikimo madą, kitą kartą tiesiog paprašysiu jo mažiau arba išvis nepilti. Tokiose vietose labai svarbi komunikacija su aptarnaujančiu personalu, kuris visuomet linkęs atsižvelgti į kliento poreikius.

Kavinė „Sultiniai“
Foto: Ameninis archyvas

Ar greita? Atvykus čia, maistą užsisakyti ir jį atsiimti reikia prie baro, tad viskas įvyksta labai greitai. Nebent pataikysite tuo metu, kada čia pietų atvyks nostalgiją šiai vietai jaučiantys vyresni žmonės ar pigaus namų maisto norintys aplinkinių biurų darbuotojai – tuomet teks palaukti eilėje. Kiek man pačiai teko čia lankytis, eilės būdavo, bet jos judėdavo labai greitai ir dėl to pietų pertrauka ilgai neužtrukdavo.

Kas įdomu? Kaip ir minėjau, šioje vietoje kavinė veikia nuo 1969 metų. Šią datą pasakė mane aptarnavusi moteris, kai jos draugiškai pasiteiravau apie šios kavinės istoriją. Ir ji buvo ne vienintelė, kurią užkalbinau. Užkalbinau ir šalia manęs atsisėdusią (nepaminėjau, kad šioje kavinėje yra 5 sėdimi staliukai ir dar keli aukšti stovimi baro stalai, tad prisėsti prie nepažįstamojo čia labai natūralu) vyresnio amžiaus moterį ir paklausiau, ar ji dažnai čia lankosi. Kompanionė atsakė, kad lankosi ne taip ir dažnai, bet vis ateina nuo seno ir džiaugiasi, kad ši vieta ir toliau taip skaniai gamina.

Internetinio puslapio ar socialinių paskyrų ši vieta neturi, bet ji gyva įvairių kartų vilniečių prisiminimuose. Apsilankę čia, lengvai nusikelsite į praeitį, nes „Sultinių“ interjeras liko beveik nepakitęs nuo pačios darbo pradžios. Tiesa, iš tų laikų liko ir vienas klientams nepatogus aspektas – šioje kavinėje nėra tualeto.

Kavinė „Sultiniai“
Foto: Ameninis archyvas

„Sultiniai“ – Jogailos g. 6, Vilnius. Dirba šiokiadieniais 9–19 val., šeštadieniais 10–18 val., o sekmadieniais ilsisi.