Troškinį patiekite su mėgstamu garnyru. Kadangi tai meksikietiškas patiekalas, aš jį patiekiau su ryžiais ir keptais plantanais (tokia bananų rūšis), prie šio patiekalo dar labai tiktų ir troškintos pupelės.

4 porcijoms reikės:

500 g jautienos (supjaustytos į mažus gabalėlius)

0,5 vidutinio dydžio kopūsto

1 vidutinio dydžio svogūno

1 vidutinio dydžio pomidoro

400 g konservuotų trintų pomidorų

200 ml vandens

2 v. š. sojos padažo

0,5 kubelio jautienos sultinio

0,5 a. š. česnako miltelių

druskos, juodųjų pipirų

Gaminimas:

  • Įkaitiname didelę keptuvę su trupučiu aliejaus ant vidutinės ugnies, sudedame jautienos gabalėlius, kepiname, kol visi gabalėliai gražiai apkepa, pagardiname susmulkintu sultinio kubeliu, įberiame druskos, pipirų.
  • Svogūną ir pomidorą supjaustome šiaudeliais, sudedame į keptuvę su apkepinta mėsa, išmaišome, uždengiame keptuvę dangčiu ir pakepiname apie 2–3 min.
  • Kopūstą supjaustome plonais šiaudeliais, sudedame į troškinį, išmaišome, patroškiname apie 5 min. Po to supilame trintus pomidorus, vandenį, sojos padažą, išmaišome ir troškiname uždengtoje keptuvėje ant silpnos ugnies apie 30–40 min. (kol kopūstas suminkštėja), vis pamaišome.
  • Pabaigoje pagardiname česnako milteliais, juodaisiais pipirais ir, jei reikia, druska. Patiekiame su ryžiais, keptais plantano griežinėliais ar kitu mėgstamu garnyru.

Skanaus!