„Tai – unikalus projektas ne tik Palangoje, bet ir visoje Lietuvoje. Vilniuje mūsų sukurtą restorano-galerijos koncepciją Palangoje papildėme kino patirtimi. Tad svečiai po vienu stogu gali ne tik mėgautis virtuvės šefų paruoštais maisto kūriniais ar susipažinti su Lietuvos menininkų darbais, bet ir išvysti autentiškus trumpametražius filmus. Sukurti tokį novatorišką formatą ir atiduoti duoklę kinui mus paskatino unikali vieta – įsikūrėme kino teatro pastate“, – atidarymo metu sakė restorano vadovė Rūta Buivydienė.

Vytauto g. esančiame „Naglio“ kino teatro antrajame aukšte atsidaręs restoranas veiks degustacinių vakarienių principu. „Palangoje pirmiausia norime sukurti vietą, kuri patenkintų turistų-maisto gurmanų poreikius, trauktų rafinuoto skonio ieškančius lankytojus. O būtent degustacinių vakarienių formatas leidžia geriausiai atskleisti virtuvės šefų komandos kūrybiškumą, suteikia jai laisvę improvizuoti ir kurti naujus skonių derinius“, – sako R. Buivydienė.

Palangoje duris atvėrė „Dublis“
Foto: Organizatorių archyvas

Jau pirmojoje, atidarymo vakaro degustacinėje vakarienėje svečiai galėjo paskanauti virtuvės šefų komandos eksperimentų – nuo menkės su langustinų padažu ir stručio filė iki kmynų-slyvų ledų ir morkų-apelsinų arbatos. Anot restorano vadovės, net ir eksperimentuodamas „Dublis“ bus ištikimas savo stiliui – siūlys novatorišką, Šiaurės šalims būdingą virtuvę, kurioje naudojama daug šviežio, sezoninio maisto, rašoma pranešime spaudai.

Kasdien numatoma rengti po dvi degustacines vakarienes – 17 ir 20 valandomis. Jų metu, svečiams besimėgaujant desertu, iš autentiškos, 16 mm kino juostos bus demonstruojami trumpametražiai kino filmai.

Tiesa, restorano ir „Naglio“ kino teatro partnerystė vien tuo neapsiribos – svečiams taip pat bus siūlomos vakarienės su galimybe apsilankyti išskirtinuose meninės temos kino filmų premjerose. Pirmoji tokių – liepos 21 d. vyksianti filmo „Mitai“ peržiūra. Kiekvieną sekmadienį taip pat numatoma rengti specialius kino seansus iš analoginės 35 mm kino juostos.

Palangoje duris atvėrė „Dublis“
Foto: Organizatorių archyvas

Dar viena restorano pristatyta naujovė Palangoje – laikina šalies menininkų kūrinių paroda. Ją į Palangą atvežė galerija „GRAFO“, kuri Vilniuje veikia bendradarbiaudama su restoranu. Naujojo restorano kurorto erdves užpildys ne tik galerijos atstovaujamų jaunųjų menininkų – Eglės Pilkauskaitės, Živilės Minkutės, Aisčio Kavaliausko, Algimanto Černiausko – kūriniai, bet ir Lietuvoje reprezentuojamo puikiai žinomo dailininko Vilmanto Marcinkevičiaus tapybos darbai.

„Dublio“ restoranas-galerija veiklą Palangoje vykdys iki vasaros pabaigos, o Vilniuje restorano svečių vasarą lauks braserijoje.