Prie lietuvių virtuvės šefų komandos prisijungė ir Latvijos virtuvės meistras Edgards Jaunzems.

Modernaus verslo centro „Green Hall Slėnis“ restorane „Green Hall 2“ patyrę virtuvės meistrai kartu dalijosi patirtimi ir akcentavo „be atliekų“ („zero waste“) bei tvarios virtuvės gamybos principus, panaudojant visas žaliavų sudėtines dalis ir atrandant naujus skonius.

Vytaras Radzevičius
Foto: Organizatorių nuotr.

Keliautojas, maisto entuziastas Vytaras Radzevičius pasidalino egzotiškų kelionių įspūdžiais bei papasakojo apie naujų skonių atradimus. Prisiminimuose ilgam maisto entuziastui išliko Vietnamo virtuvėje ruošiama kobra. Nė vienas kobros organas nėra išmetamas. Tikima, kad kobros organai gydo nuo visko, o iš jos galima pagaminti mažiausiai septynis patiekalus. Taip pat prisiminė, kaip JAV paplūdimyje vietinių gyventojų buvo įvertinti šaltibarščiai: salotos skanios tik padažo daugoka. Kelionių istorijų būta daug ir jos viena už kitą įdomesnės bei linksmesnės.

Šefai jaukioms bendravimo akimirkoms sustiprinti paruošė pasitikimo užkandėles: agurkų ir vėžių uodegėlių cannelloni su vėžių majonezu, gardintą morkų-apelsinų-čili ikrais, krapų aliejumi, grikių spragėsiais (Rytis Kairys, restoranas „Green Hall 2“); tešlos krepšelį su žirnių ir rūkytų burokėlių kremu, prieskoniuose marinuotu baltuoju ridiku (Darius Dabrovolskas, „Vytautas Mineral SPA“) bei traškius bulvių Cannoli su sūrio grybų kremu, kanapėmis ir žaluma (Arūnas Stoškus, restoranų grupė „Fortas“).

Eva Selezniova aguonų pyragaitis
Foto: Organizatorių nuotr.

Birštono sveikatingumo centro „Vytautas Mineral SPA“, restorano „Moon“ virtuvės šefas Darius Dabrovolskas renginio svečius nustebino daržovių užkandžiu: saliero šaknimi virta vištienos sultinyje, saliero ir šokolado kremu, fermentuoto česnako kremu, raugta slyva, marinuotomis daržovėmis, laiškinio česnako aliejumi, vištienos sultinio padažu.

Dariaus Dabrovolsko daržovių užkandis
Foto: Organizatorių nuotr.

Latvijos virtuvės šefas Edgards Jaunzems vaišino įdarytu anties kroketu, ančiukų širdelėmis, morkų kremu, raudonųjų svogūnų džemu, ruginės duonos-rozmarino trupiniais, kopūstų traškučiu, džiovintų aviečių pudra.

Restoranų grupės „Fortas“ gamybos vadovas Arūnas Stoškus gamino lašišą su degintu žiediniu kopūstu, žiedinio kopūsto kremu, juodaisiais lęšiais, gardino ikrų padažu.

Jautienos išpjovą su bulvių traškučių ir džiovintų svogūnų panyru, salierų obuolių ir bruknių piure, pastarnokų tyre, keptu pastarnoku, juoduoo šokolado padažu, žaliaisiais pipirais ir trumais paruošė restorano „Green Hall 2“ virtuvės šefas Rytis Kairys.

Ryčio Kairio jautienos patiekalas
Foto: Organizatorių nuotr.

Pasitinkant didžiąsias šventes, konditerijos meistrės Dovilė Valentienė ir Toma Piskarskaitė iš „Amandus desertinės“ pasiūlė kreminio sūrio pyragaitį su spanguolėmis ir aguonomis bei aviečių – spanguolių ledus. Prie deserto derino karštą spanguolių, aviečių gėrimą su romu ir žvaigždiniais anyžiais. Restoranas „Green Hall 2“ konditerė Eva Selezniova paruošė aguonų pyragaitį.

Tomos Piskarskaitės desertas
Foto: Organizatorių nuotr.

Virtuvės šefus bei konditerius pristatė ir kalbino charizmatiškas, subtiliai šmaikštus renginio vedėjas, aktorius Aleksandras Kleinas.

Padėka vykdomajai direktorei Jūratei Mikalkėnienei
Foto: Organizatorių nuotr.

Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos vykdomoji direktorė Jūratė Mikalkėnienė nuoširdžiai dėkoja virtuvės šefams už naujus skonių derinius bei pasidalintą kūrybiškumą, metiniams asociacijos partneriams – už bendradarbiavimą ir galimybę susipažinti su naujovėmis bei šventiniu laikotarpiu linki ištvermės, energijos bei jaukių akimirkų.