Pažintis su Italija – per sūrius

Sūriai yra vienas svarbiausių produktų norint pažinti Italiją per skonį – juos reikia pajausti, užuosti, patirti, išgyventi. Visai kaip ir pačią Italiją“, – pasakoja Liana Davletšina, itališkų produktų tinklo įkūrėja bei alyvuogių aliejaus someljė.

Į Lietuvą atvykęs italas lietuviams pateikė naujovių

„Jau kurį laiką mūsų parduotuvėse galima įsigyti sūrių, atkeliavusių iš pačios Toskanos, o matydami, kad žmonėms jie labai patinka, nusprendėme surengti maisto gaminimo pamoką, kur dalyviai galėtų ne tik pamatyti, kaip aukščiausios kokybės sūriai gali būti pritaikomi gaminant įvairius patiekalus, bet ir išbandyti savo kulinarinius sugebėjimus bendraminčių būryje. O kad pažintis su sūrių pritaikymu patiekalų ruošime būtų dar autentiškesnė, į Lietuvą pakvietėme Paolo Campigli – „Busti“ ūkio atstovą“.

Ne tik gardžiai, bet ir sveikai

Į Lietuvą atvykęs italas lietuviams pateikė naujovių

Vakarienės dalyviai turėjo unikalią progą pasigaminti ir paragauti įvairiausių patiekalų, kurių pagrindinis ingredientas buvo skirtingi sūriai: rikotos užtepėlę su trumais, avokadu ir kanapėmis, šviežių burokėlių karpačio su Cappriccio ožkos pieno sūriu, tradicinę lazaniją su Pecorino Toscano sūriu bei vegetarišką su buivolės pieno mocarela, rikota, trijų pienų sūriu bei desertą – Pavlova su maskarponės, Ricottina Mezzaluna ir grietinėlės kremu. Degustacinio meniu idėjų autorė – „Good Food studio“ įkūrėja Aistė Švetkauskė.

Į Lietuvą atvykęs italas lietuviams pateikė naujovių
Į Lietuvą atvykęs italas lietuviams pateikė naujovių

Sūris – vertingas virtuvės ingredientas

Maisto kultūros puoselėtoja A. Švetkauskė pasakojo, jog sūris yra vienas iš tų produktų, kurie, tinkamai priderinus prie patiekalo, pakelia jį į kosmines aukštumas. Štai, pavyzdžiui, burokėliai – lietuviams įprasta šią nepaprastai vertingą daržovę valgyti kaip garnyrą prie kotletų ar karbonado, bet pakeitus jų formą iš tarkuotų į pjaustytus, pagardinus balzaminiu actu bei riešutais ir, galiausiai, uždėjus tikro itališko Cappriccio ožkos pieno sūrio jie tampa nebe garnyru, o aukščiausio lygio restorano patiekalu. Anot Aistės, maistas, kaip ir mada, turi kintančias tendencijas – jeigu prieš 10 metų sūris buvo skirtas sumuštiniams, šiandien jis yra visavertė kokybiško patiekalo dalis, o šie sūriai – tobulas pavyzdys, kokią vertę produktui suteikia gamintojų meilė ir pagarba savo veiklai.

Į Lietuvą atvykęs italas lietuviams pateikė naujovių

Sūriai – įdomūs ir įžymybėms

Tokia sūrių integracija į visų meniu esančių patiekalų sudėtį Lietuvoje – pirmoji, o gausiame svečių būryje buvo galima išvysti ir žinomų veidų: subalansuota mityba besidominčias tinklaraštininkes Simoną Burbaitę bei Viktoriją Kordiukovą. Simona Burbaitė renginio metu pasakojo, jog labai mėgsta eksperimentuoti virtuvėje ir nuolat ieško įdomesnių produktų bei jų derinių, o nors sūrio eksperte savęs nelaiko, degustuoti naujus skonius jai labai patinka.

Alyvuogių aliejaus ir sūrio draugystė

Anot Lianos Davletšinos, gerą sūrį apšlaksčius aukštos kokybės ypač tyru alyvuogių aliejumi gausime patiekalą, kuriam daugiau nieko netrūks. Tiesiog – imi ir valgai. „Tarp jų užsimezga ryšys, jie vienas kitą papildo. Ir tai yra ne tik labai gardu, bet ir maistinga – sūriuose gausu baltymų, o alyvuogių aliejuje – mūsų organizmui naudingų medžiagų, be to, tai yra gerieji riebalai, taip reikalingi mūsų sveikatai bei grožiui“, – pasakojo vakarienės sumanytoja.

Svečius ji pasitiko šviežiu, vos prieš kelias savaites išspaustu ypač tyru alyvuogių aliejumi, o visi vakarienės metu ruošti patiekalai buvo šlakstomi skirtingais alyvuogių aliejais – nuo švelnaus iki kiek aitresnio skonio.

Geriausi sūriai Italijoje

Vakarienėje dalyvavęs „Busti“ ūkio eksporto vadovas Paolo Campigli pasakojo, jog ūkis išsiskiria sūrių gaminimo autentika – ji išliko beveik nepakitusi nuo pat įkūrimo 1955-aisiais. Šiuo metu ūkyje gaminama 80 skirtingų rūšių sūrio su įvairiausiais priedais – pistacijomis, migdolais, šafranu bei žolelėmis. 70 rūšių sūrio yra tikri pecorino – gaminami tik iš avies pieno, o 10 rūšių gaminimui yra maišomas karvės bei avies pienas. Dauguma sūrių yra natūraliai brandinami oloje, kur išbūna apie 3-4 mėnesius, priklausomai nuo rūšies.

Į Lietuvą atvykęs italas lietuviams pateikė naujovių

Ūkis, esantis pačioje Toskanos širdyje, šiuo metu yra vienas populiariausių Italijoje ir garsėja aukščiausios kokybės šviežiais, lengvai brandintais, minkštaisiais, kietaisiais, taip pat sūriais su mėlynuoju bei baltuoju pelėsiu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)