Naudingos sveikatai

Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių skyriaus darbuotoja, sako, kad šviežios žolelės ne tik įvairiausiems patiekalams suteikia ypatingo skonio, bet ir yra naudingos sveikatai, rašoma pranešime spaudai.

Prieskoninės žolelės
Foto: Organizatorių nuotr.

„Dauguma prieskoninių žolelių turi gydomųjų savybių, taip pat jose gausu antioksidantų, eterinių aliejų ir vitaminų. Reguliarus šių natūralių ingredientų vartojimas pagerina imunitetą, padeda organizmui kovoti su mikrobais ir pašalinti toksinus. Pavyzdžiui, petražolėse yra gausu B grupės vitaminų, bazilikuose – vitamino K, o mėtos padeda virškinimui“, – sako J. Sabaitienė.

Skirtingi šaldymo būdai

Vasarą itin gausu krapų, petražolių, bazilikų, čiobrelių, rozmarinų, o atsargų pasiruošti šaltajam sezonui labai paprasta. Žoleles paprasčiausiai galite užšaldyti. Lengviausia ir greičiausia, pasak J. Sabaitienės, žoleles švariai nuplauti po vandeniu. Tuomet nusausinti, supjaustyti, sudėti į sandarius maišelius ir įkišti į šaldiklį. Visgi, tai nėra vienintelis būdas, kaip galite pasiruošti žolelių atsargų.

Šaldykite vandenyje. Dar vienas būdas užšaldyti žoleles – jas susmulkinti ir sudėti į formeles, užpilti šiek tiek vandens ir įdėti į šaldiklį. Taip žolelių aromatą ir skonį išsaugoti galite per visą žiemą. Tokiu būdu užšaldytos žolelės puikiai tiks į įvairiausius kokteilius, gaivinančius gėrimus. Be to, užšaldytų žolelių kubeliu galite paskaninti ir paprasčiausią vandenį.

Žolelės

Maišykite su aliejumi. Kitas būdas – šaldant žoleles panaudoti kokybišką alyvuogių aliejų. Žoleles tereikia susmulkinti, sudėti į šaldymo formeles ir užpilti aliejumi. Tokiu būdu užšaldytos žolelės – nuostabus priedas gaminant įvairiausius padažus, troškinius ar sriubas, netgi keptuvėje kepant mėgstamus kepsnius, žuvį ar ruošiant jūros gėrybes.

Pasigaminkite sviesto su žolelėmis. Jeigu ruošdami sriubas, troškinius ar padažus mėgstate naudoti sviestą – jį taip pat galite paįvairinti ir pagardinti įvairiausiomis žolelėmis. Pirmiausia sviestą reikėtų palaikyti kambario temperatūroje, tuomet į jį įmaišyti susmulkintas žoleles. Tokį sviestą galite šiek tiek pasūdyti, papipirinti, jeigu mėgstate – įspausti šiek tiek česnako. Paruoštą sviestą galite taip pat sudėti į šaldymo formeles arba padalinti jį dalimis, įsukti į maistinę plėvelę ir užšaldyti.