Avižiniai dribsniai

Avižiniai dribsniai gali išbūti iki 30 metų. Juos geriausia laikyti hermetiniuose induose vėsioje, tamsioje ir sausoje vietoje.

Avižos
Foto: Shutterstock


Ryžiai

Baltieji ryžiai galioja 25–30 metų. Šias kruopas geriausia saugoti vėsiai – 4–5 laipsnių temperatūroje, sandariuose induose, į kuriuos nepatektų deguonis.

Makaronai

Makaronus irgi galima laikyti metų metus (netgi dešimtmečius) – jų kokybė nesuprastės. Tad į savo strategines maisto atsargas galite drąsiai įtraukti kelis pakelius makaronų.

Juodasis šokoladas

Juodojo šokolado galiojimo laikas – iki dvejų metų. Kad jis nesugestų anksčiau, sudėkite plyteles į sandariai uždaromą indą ir laikykite tamsioje, sausoje vietoje, kurioje būtų kambario temperatūra.

Medus

Medus taip pat dvejus metus nepraranda kokybės. Vėliau galimi pokyčiai – patamsėja spalva, dingsta aromatas, pakinta skonis arba metus kristalizuojasi. Bet net ir po tokių pokyčių medų galima valgyti.

Medus
Foto: Pixabay


Džiovinti ankštiniai

Džiovinti lęšiai, žirniai ir pupelės gali išbūti iki 30 metų. Tai – vieni iš produktų, kurių atsargų verta turėti, nes juose yra baltymų, kurie gyvybiškai būtini organizmui. Ankštinius suberkite į užspaudžiamus folijos maišelius, o šiuos padėti vėsioje, sausoje, tamsioje patalpoje.

Konservai

Bene akivaizdžiausias sąrašo punktas. Daržovių, žuvies ir mėsos konservai galioja iki penkerių metų. Tik prieš pirkdami perskaitykite informaciją ant etiketės – kai kurių konservų laikas trumpesnis. Atkreipkite dėmesį, ar konservų pakuotė sveika – be įbrėžimų, neparūdijusi, neįdubusi, ar nėra išsipūtusių vietų.

Cukrus

Tinkamai laikomas cukrus nė neturi galiojimo laiko pabaigos. Laikykite cukrų sausoje vietoje, sandariai uždarytame inde.

Foto: Shutterstock


Druska

Gryna druska taip pat turi tam tikrą galiojimo laiką. Tiesa, tokios druskos dar reikėtų paieškoti, juk parduotuvėse dažniausiai parduodama joduota druska, o jos galiojimo laikas – penkeri metai. Druską galima laikyti originalioje pakuotėje arba užspaudžiamuose folijos maišeliuose.