Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) perspėja, kad ruošiant paukštieną jos nereikėtų plauti. „Plovimo metu bakterijos, kartu su vandeniu gali patekti ant šalia plautuvės esančių paviršių ir pasklisti pačioje plautuvėje. Tinkamai nenuvalius tai gali sukelti riziką, kad aplink esantis inventorius ar kiti indai, kurie bus plaunami plautuvėje gali užsiteršti bakterijomis“, – dėsto VMVT specialistai.

Kaip ir paukštienos, kitų rūšių šviežios mėsos (kiaulienos, jautienos ir kt.) plauti nereikėtų, nes plaunant mėsą bakterijos pasklinda po virtuvės plautuvę ir ant rankų. Bakterijas sunaikinti galima tik apdorojant mėsą aukštoje temperatūroje.

Asociatyvioji nuotr.
Foto: Shutterstock

Jei išėmus mėsą iš šaldiklio ant jos paviršiaus dar lieka vandens, būtina nusausinti mėsos paviršių popieriniu rankšluoščiu.

„Svarbiausia plauti rankas ir indus. Visada nusiplaukite rankas prieš ruošiant mėsą ir po jos gaminimo. Naudokite muilą ir šiltu vandeniu plaukite rankas ne trumpiau nei 30 sekundžių. Nelieskite jokių įrankių ar paviršių neplautomis rankomis. Prieš ir po gaminimo kruopščiai karštu vandeniu nuplaukite įrankius, lenteles ir lėkštes, kurias naudojate gamybai. Po gaminimo kruopščiai nuvalykite virtuvės paviršius valikliu, esant galimybei dezinfekuokite“, – primena VMVT specialistai.

Daugeliui žinoma, kad kempinės virtuvėje nėra geras pasirinkimas. Kempinės, kurios dažniausiai būna šiltos, šlapios ir ant jų yra seno maisto liekanų, yra ideali vieta bakterijoms veistis. Tą patvirtina VMVT specialistai.

Asociatyvioji nuotr.

„Rekomenduojama plaunant paviršius ir indus nenaudoti virtuvinių kempinių, nes jas itin sudėtinga išplauti, kad neliktų jokių bakterijų. Esant galimybei naudokite vienkartines šluostes arba popierinius rankšluosčius. Jeigu vis tik naudojate daugkartinio naudojimo kempines, šluostes, dienos pabaigoje rekomenduojama jas keletą minučių sterilizuoti verdančiame vandenyje.“