„Daugelis tyrimų įrodė pusryčių valgymo naudą sveikatai. Anot specialistų, maistas ryte padidina jūsų energijos lygį, darbingumą, gebėjimą susikoncentruoti, taip pat sumažina širdies ligų, diabeto riziką. Subalansuotų pusryčių valgymas ilgainiui padeda reguliuoti svorį, bendrą savijautą ir netgi pagerina nuotaiką. Atsižvelgiant į fizinį aktyvumą ir asmeninius duomenis, per pusryčius derėtų suvartoti apie 20–25 proc. visos dienos kalorijų normos“, – pasakoja V. Juodkazienė.

Pusryčiai

Kiekvienos pasaulio šalies gyventojai per pusryčius mėgaujasi skirtingais patiekalais: Lietuvoje pusryčiams žmonės paprastai valgo įvairias košes, kiaušinius arba sumuštinius. Prancūzijoje rytais populiaru valgyti skrudintą duoną su džemu, sviestu ir kava. Australijoje žmonės mėgsta avokado skrebučius su įvairiais priedais: pomidorais, feta ar kiaušiniais, amerikiečiai mėgsta įvairius blynus su saldžiais arba sūriais priedais, anglai – kiaušinius su pupelėmis, rašoma pranešime spaudai.

V. Juodkazienė teigia, kad patiekalai, kuriuos vartojame ryte nebūtinai turi būti sudėtingai paruošiami. Anot jos, pusryčiams puikiai tiks švieži vaisiai, avižų košė su priedais, įvairiais būdais ruošti kiaušiniai ar viso grūdo duonos sumuštiniai – šiuos patiekalus nėra sunku paruošti, jie yra sveiki bei maistingi. Tačiau tiems, kurie mano, kad pusryčių pavalgyti rytais nespės – V. Juodkazienė pataria maistą pasiruošti iš vakaro.

Pusryčiai

„Prieš naktį galite užmerkti avižas ar brinkinti grikius, taip pat iš vakaro galite pasiruošti ir chia sėklų pudingą į kurį ryte teliks prisipjaustyti vaisių arba išsivirti kiaušinių. Iš anksto paruoštus pusryčius galite nusivežti ir į darbą. Tačiau labiausiai rekomenduojama įprasti ryte atsikelti 10–15 minučių anksčiau ir neskubant maistą suvalgyti namuose, taip susikuriant šiokį tokį ritualą“, – sako maisto ekspertė.

V. Juodkazienė įvardija ir dar kelias priežastis, kodėl turėtume valgyti pusryčius:

Mažina tikimybę persivalgyti ir kontroliuoja svorį. Valgymas ryte mažina tikimybę stipriai išalkti dienos metu ir per daug persivalgyti ar nuolat užkandžiauti. Pastebėta, kad tie, kurie atsisako pusryčių, dažniau dienos metu valgo saldumynų, geria gazuotų gėrimų ir pan.

Suteikia energijos. Valgant pusryčius padidėja energijos lygis ir atkuriamas glikogeno kiekis, kurį praradome per naktį. Tyrimai rodo, kad tie, kurie valgo pusryčius pirmoje dienos pusėje būna fiziškai aktyvesni nei tie, kurie jų nevalgo. Be to, pusryčius valgantys žmonės dažniausiai būna geresnės nuotaikos.

Pusryčiai

Aprūpina organizmą maistinėmis medžiagomis ir vitaminais. Subalansuotų pusryčių maiste turėtų būti gausu pagrindinių maistinių medžiagų, tokių kaip kalcis, geležis, B grupės vitaminai ir skaidulos. Anot specialistų, žmonės, kurie valgo pusryčius, yra labiau linkę pasiekti rekomenduojamą vitaminų ir mineralų kiekį per dieną nei žmonės, kurie to nedaro.

Pagerina smegenų veiklą. Jei nepusryčiaujate, galite jaustis šiek tiek vangus. Taip yra todėl, kad jūsų smegenys negavo energijos (gliukozės), reikalingos norint dieną pradėti kupiniems jėgų. Tyrimai rodo, kad pusryčiavimas įtaką daro ir jūsų protinei veiklai, įskaitant dėmesio sukoncentravimą, gebėjimui susikaupti ir atminčiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)