Lai skonis žavi, o pateikimas – baugina

Pasak V. Juodkazienės, maistas gali tapti vienu svarbiausių vakarėlio akcentų: jei sugalvosite kaip išradingai patiekti užkandžius, Helovino vakaras tikrai bus nepamirštamas.

„Nesvarbu kokį patiekalą sumanysite pagaminti šiai progai, pagrindinis ingredientas lai būna vaizduotė. Svarbiausiai tokiai šventei yra ne įmantrūs valgiai, o išradingas maisto patiekimas. Ši diena žaisminga, tad siūlau vengti sudėtingo meniu – tegul ant stalo karaliauja užkandžiai. Pagaminkite įvairių užtepėlių, pripjaustykite vaisių, daržovių, patiekite įdomių sūrių, duonos, o šalia paruoškite dekoracijas su originaliai užrašais ir išradingais maisto pavadinimais. Helovinas – tai proga pasireikšti ryškiaspalviam maistui arba išgauti natūralias spalvas iš įvairių produktų, pavyzdžiui, burokėlių, ciberžolės, paprikos miltelių ir pan”, – pataria V. Juodkazienė.

Tuo tarpu prekybos tinklo „Iki” komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė pažymi, kad jei jau švenčiamas Helovinas, jis dažniausiai neapsieina be šios teminės šventės simbolio – moliūgo.

„Rudenį yra pats šviežio moliūgų derliaus pikas, tad natūraliai kasmet šiuo laiku jų parduodame daugiausiai. Atėjus šaltajam laikui, žmonės vis dažniau grįžta į virtuves, kuriose gimsta sezoninių gėrybių skanėstai: troškiniai, trintos sriubos, pyragai. Mūsų pirkėjai vertina šviežio moliūgo skonį ir lengvą pritaikymą patiekaluose. Vis dėlto, artėjant Helovinui, moliūgų mūsų parduotuvėse nuperkama kone 5–6 kartus daugiau, nes dalis jų neabejotinai iškeliauja ne tik į puodą ar orkaitę, bet ir virsta gražiausiais raižiniais ar žvakidėmis”, – pasakoja I. Baltrušaitienė.

Tuo metu maisto ekspertės V. Juodkazienės teigimu, ruošiant originalų papuošimą iš moliūgo, jo minkštimo nevalia išmesti: „Atsakingai sudėkite moliūgo masę į atskirą indą. Galbūt dar tą patį vakarą pavyks iš jo iškepti pyragą ar sutrinti ryškiaspalvę sriubą“.

Genialu tai, kas paprasta

Maisto ekspertė pataria ieškoti netikėtų derinių: mandarinus paversti mažais moliūgėliais ar kiaušinius įdaryti vasabiais.

„Nebijokite eksperimentuoti. Helovino temai tinka visi oranžiniai vaisiai ar daržovės – morkos, moliūgas, taip pat juodi – juodosios alyvuogės, juodosios sezamo sėklos. Ši šventė – labai ekstravagantiška, tad ant stalo tiks net ir pats drąsiausias eksperimentas. Svarbu, kad skoniai derėtų“, – sako V. Juodkazienė.

Iš juodųjų alyvuogių galima sukurti praktiškai bet kokio patiekalo papuošimą: perpjaukite alyvuogę per pusę, viena pusę palikite, o kitą susmulkinkite stambiais šiaudeliais – pjaukite puselę išilgai į 3 ar 4 dalis. Pilnoji pusė gali virsti voro pilveliu, o šiaudeliai – kojomis.

Vis dėlto, mitybos specialistė ragina per šventę nepersistengti ir ant stalo patiekti lengvus, labai greitai pagaminamus užkandžius, kurie svečius stebintų ir skoniu, ir išradingumu.