Joninių vainikas
Foto: Gamintojo archyvas


Ilgiausiai metų nakčiai ruošiasi iš anksto

Viena smagiausių ir seniausiai Lietuvoje minimų kalendorinių švenčių – Rasos ar Joninės, kitaip dar yra vadinamos vasaros saulėgrįžos švente. Anot prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės Bertos Čaikauskaitės, žmonės šiai šventei pradeda ruoštis gerokai iš anksto – tą atspindi ir didėjanti konkrečių produktų paklausa.

„Didžiausio pirkėjų susidomėjimo su Joninių šventimu susijusios prekės sulaukia likus savaitei iki šventės. Kaip ir kiekvienais metais artėjant Joninėms mūsų prekybos tinklo asortimente padidėja iškyloms skirtų produktų ir prekių paklausa. Pirkėjai dažniausiai renkasi mėsos produktus – šašlykus arba dešreles, tačiau pastebime, kad šiais metais taip pat populiarėja jau pagaminti trikampiai sumuštiniai, mėsainiai, submarinai, kibinai. Savo asortimente taip pat turime platų sūrių, tinkamų kepimui, pasirinkimą ir matome, kad pirkėjai juos atranda ir perka itin noriai“, – pasakoja B. Čaikauskaitė.

Nauja tendencija – ant grotelių keptas sūris

Maisto ekspertės V. Juodkazienės teigimu, sūris – puikus ir sveikas pasirinkimas, nes jis gali būti kepamas tiek grilyje, tiek orkaitėje ar keptuvėje net nenaudojant papildomų riebalų.

„Griežinėliais supjaustytą sūrį dažniausiai reikia kepti tol, kol jis gražiai apskurs ir tada skanauti. Nenuostabu, kad vis daugiau lietuvių jį renkasi iškyloms ar piknikams, nes jis idealiai tinka tiek kasdieniams patiekalams, tiek užkandžių stalui paįvairinti. Pavyzdžiui, sūris, kuris yra pagamintas iš karvės, avies ir ožkos pieno, idealiai tinka kepimui grilyje, nes skirtingai nuo kitų rūšių sūrių, jis išlaiko savo formą“, – pasakoja V. Juodkazienė.

Ryškėjanti nauja sūrių kepimo grilyje tendencija, anot B. Čaikauskaitės, visgi neužgožia mėsos produktų, ypač šašlykų ir dešrelių populiarumo. Kiekvienais metais prieš Jonines lietuviai jomis apsirūpina gerokai iš anksto ir ima planuoti savo šventinį meniu.

„Pastebime, jog artėjant Joninėms šašlykų pardavimai šokteli daugiau kaip 40 proc. Populiariausi iš tokių gaminių yra marinuoti kiaulienos šašlykai bei kiaulienos šašlykai su majonezu. Taip pat daug nuperkama marinuotų ir žalių vištienos sparnelių bei blauzdelių. Kepimui ant grotelių pirkėjai taip pat dažnai renkasi įvairias dešreles. Jų pardavimai vasarą išauga daugiau nei dvigubai“, – sako B. Čaikauskaitė.