Pomidorai yra tikras vasaros pabaigos ir prasidedančio rudens simbolis. Visos jų rūšys ir spalvos vilioja ruošti gaivias salotas, kepti brusketas, o vieną kitą vaisių užkonservuoti žiemai“, – rašoma atsiųstame pranešime spaudai.

Kišas su varške, špinatais ir pomidorais

Kišas su varške, špinatais ir pomidorais
Foto: Gamintojo archyvas

Pomidorai (reikės 2 vnt.) puikiai tiks vasariškam kišui su varške, špinatais ir pomidorais. Kiti ingredientai, kurių reikės įdarui: 180 g varškės, pakelio kietojo sūrio, 5 kiaušinių, 200 ml grietinėlės, druskos, pipirų, 70 g špinatų.

Tešlai paruošti prireiks: 210 g miltų, 20 g cukraus, žiupsnio druskos, 115 g šalto sviesto, 60 ml šalto vandens.

„Miltus sumaišykite su druska ir cukrumi. Į mišinį sudėkite šaltą, nedideliais gabalėliais supjaustytą sviestą. Trinkite viską tol, kol pasidarys trupiniai. Tuomet po truputį pilkite šaltą vandenį, masę minkykite rankomis, kol ji taps vientisa. Suvyniokite tešlą į maistinę plėvelę ir palikite pusvalandžiui šaldytuve – pasakoja B. Baratinskaitė – Po pusvalandžio, išėmę tešlą iš šaldytuvo, dėkite ant miltais pabarstytos lentos, iškočiokite ir įtieskite į kepimo formą. Pamėginkite ją patempti iki pat viršaus, subadykite šakute ir dar pusvalandžiui įdėkite į šaldytuvą“.

Kol tešla formoje šals, dubenyje iki vientisos masės išmaišykite varškę, kiaušinius, grietinėlę, druską ir pipirus. Kai masė bus vientisa, suberkite kietąjį sūrį, išmaišykite, tuomet sudėkite špinatus ir dar kartą sumaišykite.

Vieną pomidorą supjaustykite ketvirčiais ir sudėkite ant tešlos luobele į apačią. Ant pomidorų sukrėskite paruoštą varškės masę, o ant jos išdėliokite likusį juostelėmis supjaustytą pomidorą.
„Belieka tik pašauti į orkaitę ir kepti 180 laipsnių temperatūroje apie 40 minučių. Valgyti reikėtų tuomet, kai pyragas atvės“, – sako B. Baratinskaitė.

Keptos bulvių armonikos

Keptos bulvių armonikos
Foto: Gamintojo archyvas

Šiam skanėstui jums prireiks: 6 didesnių bulvių, 30 ml aliejaus, 4 česnako skiltelių, pusės pakelio fetos sūrio, druskos, pipirų.

Pasak maisto gamybos žinovės B. Baratinskaitės, patiekalo gamybos procesas išties paprastas. „Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Kol ji kais, nuplaukite bulves ir įpjaukite jas beveik iki pat galo, kad iš plonų juostelių pasidarytų armonika. Atskirai į aliejų išspauskite česnako skilteles, įberkite druskos ir pipirų, gerai išmaišykite. Sudėję bulves į kepimo skardą, aptepkite jas paruoštu česnakiniu aliejumi. Tuomet pašaukite skardą į orkaitę ir kepkite apie 35 minutes, kol bulvės bus iškepusios – sako B. Baratinskaitė – Geriausia patiekti aptrupinus fetos sūriu“.

Greita cukinijų lazanija

Greita cukinijų lazanija
Foto: Gamintojo archyvas

Lazanijos gamybai jums reikės: 2 vidutinių cukinijų, 1 indelio rikotos, 200 g kietojo sūrio, 2 kiaušinių, 2 pakelių mocarelos sūrio, druskos, pipirų, pakelio pomidorų pastos.

Kaip gaminti: Dubenyje rikotos sūrį sumaišykite su kietuoju sūriu ir kiaušiniais. Pabarstykite druska, pipirais ir gerai išmaišykite. Cukinijas supjaustykite išilgai plonomis juostelėmis. Kepimo indą aukštesniais kraštais ištepkite pomidorų pasta. Dėkite į jį sluoksnį cukinijų juostelių, tepkite rikotos užtepo, apibarstykite mocarelos sūriu, vėl dėkite sluoksnį cukinijų ir taip kartokite, kol baigsis cukinijos, rikotos užtepas ir mocarelos sūris.

Paruošę, šaukite į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite apie 20 minučių, kol sūris išsilydys ir lengvai apskrus.