Žinojimas, kad sujaukta virtuvė nebūtinai byloja apie apsileidimą (kartais tai ženklas, kad šeimoje auga laimingi ir smagūs vaikai, ir valgomas gardžiausias maistas), deja, nesumažina apmaudo, sukylančio pamačius eilinę taukų dėmę pačiame staltiesės centre. Ją teks valyti – bent jau pamėginti.

Paguosti gali nebent tai, kad šalinti kai kurias dėmes gali būti daug lengviau, nei galbūt manote. Tereikia tik žinoti, kaip tiksliai tai daryti, na, o įvairių priemonių veikiausiai rasite namuose. Siūlome peržvelgti toliau pateiktus patarimus iš portalo tasteofhome.com. Jais vadovaujantis maisto dėmių šalinimas turėtų kelti daug mažesnį galvos skausmą.

Norėdami užsitikrinti, kad atsiradusias maisto dėmes pavyks išvalyti greitai, turite turėti šių produktų:

  • baltojo acto;
  • gazuoto vandens;
  • geriamosios sodos, kukurūzų krakmolo, druskos;
  • prieš plaunant naudojamos dėmių šalinimo priemonės, dėmių šalinimo gelio;
  • indų ploviklio, skalbiklio;
  • vandenilio peroksido;
  • acetono (nagų lako valiklio).

Raudonojo vyno dėmės

Raudonojo vyno dėmės
Foto: Shutterstock


Kitaip nei baltojo, raudonojo vyno dėmes išimti gana sunku. Jeigu dėmė atsirado ant medvilninio arba lininio audinio, pirmiausia sugerkite vyno perteklių prispausdami švarią audeklo skiautę. Tada paimkite dubenį ir užklokite jį suteptu audiniu taip, kad audinys būtų įtemptas lyg būgnas. Užberkite ant dėmės druskos ir iš lėto pilkite ant jos verdantį vandenį. Tada suteptą gaminį išskalbkite skalbimo mašinoje karščiausio vandens režimu.

Pomidorų padažo dėmės

Apsieiti be pomidorų padažo būtų labai sunku, lygiai kaip sunku išvalyti nuo šio klasikinio makaronų patiekalų pagardo atsirandančias dėmes. Norint tai padaryti, pirmiausia reikia pašalinti padažo perteklių – tirštąją masę – ir pasistengti sugerti drėgmę prispaudžiant švarų audeklą. Tada suteptą vietą užmerkti į šaltą vandenį ir praėjus 5 minutėms patrinti nebenaudojamu, švariu dantų šepetėliu, suvilgytu skalbimo priemone. Tai atlikus, gaminį reikia išskalbti karštu vandeniu ir išdžiovinti.

Jei pomidorų padažo užlašėjo ant kilimo, teks rinktis kiek kitokį valymo metodą. Pirmiausia pasigaminkite mišinį iš indų ploviklio ir vandens. Tada, naudodami rankšluostį, valykite dėmę, pradėdami nuo jos kraštų. Pamirkykite rankšluostį į tirpalą ir judėkite link dėmės vidurio. Kas liko, pašalinkite vandeniu, ir maksimaliai nusausinkite išvalytą vietą.

Picos riebalų dėmės

Picos riebalų dėmės
Foto: Shutterstock


Nuo picos riebalų likusias dėmes tikrai gali pavykti išvalyti priemonėmis, kurių veikiausiai rasite virtuvėje. Ant ką tik atsiradusios dėmės dosniai užberkite geriamosios sodos arba kukurūzų krakmolo. Šiuos produktus reikia naudoti todėl, kad jie pasižymi absorbuojamuoju poveikiu. Palikite sodą arba krakmolą 2–3 minutėms; tada nupurtykite. Dabar užlašinkite ant dėmės indų ploviklio ir švelniai valykite ją sudrėkintu popieriniu rankšluosčiu. Tęskite procesą tol, kol dėmė išnyks.

Uogų dėmės

Jokia priemonė geriau už baltąjį actą nesusidoroja su uogų sulčių paliktomis dėmėmis – net nelabai svarbu, koks daiktas jomis suteptas. Jei dėmė – ant drabužio, pirmiausia jį išverskite ir pilkite ant išteptos vietos verdantį vandenį. Tai atliekant, audinys turi būti įtemptas, nes tik taip karšto vandens pateks tolygiai ant visos dėmės. Dabar teks kelias valandas palaukti, kol audinys pradžius. Kai jis bus sausas, sumirkykite suteptą vietą acte. Actas ypač tinka todėl, kad tai – silpna rūgštis. Juo saugu šalinti net ypač ryškias uogų paliktas dėmės. Po procedūros su actu, audinį reikia išskalauti ir išdžiovinti.

Kavos dėmės

Kavos dėmės
Foto: Shutterstock


Koks yra klasikinis nesėkmingo ryto scenarijus? Scena, kai kažkas, ypač skubėdamas, tiesiog lėkdamas pro duris, užsiverčia ant marškinių puodelį kavos, jame tikrai turėtų būti. Žinoma, lieka dėmė. O ją pašalinti padės du įprasti produktai. Pamirkykite suteptą vietą gazuotame vandenyje, tada nusausinkite švariu rankšluosčiu. Taip darykite, kol dėmės neliks.

Jei kavą išliejote ant kilimo, pirmiausia sugerkite ją virtuviniu arba popieriniu rankšluosčiu, tada užpilkite šiek tiek alaus ir vėl nusausinkite. Alų išplaukite švariu vandeniu ir šlapią vietą nusausinkite. Kovos dėmės – kaip nebūta.

Žemės riešutų sviesto dėmės

Šio baltymų gausaus produkto pasitaiko dažno deserto recepte, bet pašalinti jo paliktas dėmes gali būti sudėtinga. Jei susitepėte drabužį, nuvalykite riešutų sviesto perteklių ir užlašinkite ant dėmės prieš plovimą naudojamos dėmių valymo priemonės. Tada išskalbkite suteptą drabužį skalbyklėje, pasirinkę aukščiausią leistiną vandens temperatūros nuostatą.

Jei riešutų sviesto užkrito ant kilimo, teks naudoti kokį nors dėmių išėmiklį, kaip antai acetonas (nagų lako valiklis). Pipete užlašinkite ant kilimo šiek tiek acetono ir iš karto jį sugerkite audeklu. Tai savotiškas testas, leisiantis įsitikinti, kad priemone nesugadinsite kilimo. Jei acetonas kilimui nekenkia, prispauskite prie dėmės tirpikliu sudrėkintą audeklą ir valykite tol, kol pavyks sugerti didžiąją dalį riešutų sviesto. Tada nuplaukite išvalytą vietą vandeniu ir palaukite, kol išdžius.

Kečupo dėmės

Kečupo dėmės
Foto: Shutterstock


Norint užsispausti kečupo ant maisto, kartais tenka gerokai krestelėti butelį, o darant tai skubotai nesunku apsitėkšti. Kai taip nutinka, reikia nedelsiant buku peiliu nubraukti nuo ištepto drabužio arba medžiaga aptraukto baldo kečupo perteklių. Tada suteptą vietą reikia suvilgyti šaltu vandeniu ir užpilti ant jos skysto skalbiklio. Tai atlikus, reikia pavalyti sritį vandenilio peroksidu sudrėkinta kempine.

Salotų padažo dėmės

Salotų padaže paprastai yra nemažai aliejaus, štai kodėl jo paliekamos dėmės yra taip sunkiai išimamos. Ką gi daryti? Ant nešvarios vietos reikia užtepti dėmių valymo gelio, neilgai trukus nuskalauti ją karštu vandeniu ir patrinti skystu plovikliu. Praėjus 5 minutėms, suteptą gaminį reikia išskalbti skalbyklėje, maksimaliai aukštoje temperatūroje.

Šokolado dėmės

Jei, tarkim, drabužį susitepėte šokoladu, pirmiausia šaukštu nurinkite visus šokolado trupinius. Dėmės jokiu būdu netrinkite, nes taip tiktai pabloginsite situaciją. Suteptą vietą praskalaukite šaltu vandeniu ir patrinkite naudodami skystą skalbiklį arba indų ploviklį. Šiek tiek palaukę, pamerkite drabužį į šaltą vandenį ir palaikykite jame 15 minučių. Kas 5 minutes patrinkite dėmę pirštais. Skalaukite tol, kol dėmės neliks.

Sviesto dėmės

Vargu ar reikia priminti, kuria puse žemyn paprastai nukrenta sviestu apteptas skrebutis. Taigi, sviesto dėmių pasitaiko gana dažnai, bet jas pašalinti – palyginti paprasta. Visų pirma, prireiks skysto indų ploviklio. Jo teks užpilti ant dėmės, o tada nuskalauti vandeniu. Tai atlikus turėsite naudoti dėmių išėmiklį, o galiausiai išplauti suteptą daiktą karštame vandenyje. Svarbu atminti, kad palikti valomą audinį džiūti galima tik tada, kai dėmės nebeliks. Jei pasielgsite kitaip, dėmė visiems laikams įsiės į audinį.

Mėgstantiems suktis virtuvėje dėmių išvengti neįmanoma, bet jas išimti, kad ir sunkiai, vis dėlto pavyksta. Prisiminkite šiuos patarimus ir kitą kartą, kai apsitėkšite padažu arba riebalais, teks mažiau nervintis ir mažiau gaišti valant dėmę.