„Visada stebėdavau, kaip kiti „wok“ keptuvėje čirškina viską, ir šono viskas atrodo gan paprasta. Ir iš tiesų, tai labai patogus sprendimas Azijos virtuvės patiekalams, nes vienoje „wok“ keptuvėje gali pagaminti visą patiekalą – sudėti nuo svogūnų iki vištienos. Vis tik, keptuvė sveria nemažai – apie kelis kilogramus ir joje vartyti viską, kaip tai daro profesionalūs šefai, nėra paprasta“, – patirtimi pirmą kartą gaminant „wok“ keptuvėje dalijasi Simona.

Jai padėjęs šefas Artūras Braslauskas nuramino, kad norint Azijos virtuvės patiekalus pasigaminti namų sąlygomis, „wok“ keptuvė nėra būtina. Vietoje jos galima naudoti puodą arba keptuvę aukštesniais kraštais – produktų į Azijos patiekalų sudėtį įeina daug ir tokioje juos bus paprasčiau maišyti. Taip pat jis pataria gaminant Azijos virtuvės patiekalus namie po ranka turėti sultinio: „Kadangi namuose savo viryklėmis negalima pasiekti tokios kaitros, kaip gaminant su „wok“, gaminimo pabaigoje rekomenduoju įpilti vištienos sultinio, kuriame viskas pasitroškins.“

Simoną Azijos virtuvės subtilybių mokęs virtuvės šefas taip pat atkreipė dėmesį, kad gaminant šio regiono patiekalus būtina laikytis principo: kuo greičiau, kuo paprasčiau, kuo šviežiau. „Pasiruošus produktus iš anksto – juos susipjausčius, išsidėsčius, laikantis recepte numatyto eiliškumo, ir sudėjus į keptuvę, kepti tereikia kelias minutes. Tokiu būdu mėsa, žuvis lieka sultinga, daržovės ir grybai traškūs“, – sako virtuvės šefas.

Simona Albavičiūtė-Simona Bandita

Tarp Simonos išmėgintam patiekalui naudotų produktų daugiausia dėmesio susilaukė šitaki grybai ir kalendros. Šitaki grybai, pasak šefo A. Braslausko, vienas tų produktų, kuris namie gaminamą Azijos virtuvės patiekalą padės padaryti kaip įmanoma labiau autentišką. „Šitaki grybas labai panašus į populiarųjį pievagrybį, tačiau žymiai ryškesnio skonio. Kai kurių Azijos virtuvei būdingų produktų Lietuvoje sudėtinga įsigyti, tačiau šių grybų ir kukurūzų burbuolių, kurios taip pat labai populiarios Azijos virtuvėje, paprasta rasti kasdienių maisto prekių parduotuvėse“, – sako A. Braslauskas.

Jei šitaki grybus Simonai teko išmėginti pirmą kartą, tai Azijos patiekaluose taip pat gausiai naudojamas kalendras radijo ir TV laidų vedėja pati labai mėgsta. „Vaikystėje, kai reikėdavo važiuoti į sodą ir ravėti lysves, atsimenu, kad kalendros labai nepatikdavo. Būdama vaikas esu prisivalgiusi jų vaisių, kurie labai savito aštraus skonio. Po to įvykio buvau įsitikinusi, kad šio prieskoninio augalo niekada nemėgsiu, bet paragavus skanių patiekalų su kalendra, dabar visada gamindama, kur ji tik tinka, dedu kalendros“, – pasakoja Simona.

Kalendras ji naudoja gamindama vištieną su daržovėmis, kuriomis vaišina į namus užsukančius svečius. Ruošdama šį patiekalą draugams, ji taip pat naudoja čili, sezamo aliejų, sojų padažą. Pasak šefo A. Braslausko, be minėtų Azijos virtuvei būdingų produktų ir jų gaminimo būdų, būtent įvairūs padažai, tokie kaip saldžiarūgštis „wok“ arba sojų, česnakų ir austrių, užbaigia šio regiono virtuvės patiekalus ir suteikia jiems būdingą skonį.

„Wok“ vištiena su daržovėmis

Reikės:

 • 1 pak. saldaus sojų ir aitriųjų paprikų „wok“ padažo
 • 1 pak. (125 g) kiaušininių makaronų
 • 400 g vištienos filė
 • 2 v. š. aliejaus
 • 1 geltonosios paprikos
 • 1 morkos
 • 1 raudonojo svogūno
 • 4 šitaki grybų
 • 2 skiltelių česnako
 • 2 burbuolių mažųjų kukurūzų
 • 1 ryšulėlio kalendrų
 • 1 ryšulėlio laiškinių česnakų
 • 0,5 citrinos
 • 100 ml vištienos sultinio
„Wok“ vištiena su daržovėmis
Foto: Organizatorių nuotr.


Gaminimas:

Laikydamiesi ant pakuotės pateiktų nurodymų išverdame makaronus.
Į įkaitintą keptuvę įpilame aliejaus ir sudedame supjaustytus svogūnus su česnakais. Leidžiame šiek tiek pakepti.
Į keptuvę sudedame šiaudeliais supjaustytas morkas, paprikas, kukurūzų burbuoles ir šitaki grybus. Apkepiname.
Sudedame juostelėmis supjaustytą vištieną ir kepame iš abiejų pusių, kol iškeps.
Supilame „wok“ padažą ir viską gerai išmaišome.
Užpilame vištienos sultinio, pabarstome druska ir pipirais pagal skonį.
Į keptuvę dedame išvirtus kiaušininius makaronus ir viską gerai išmaišome.
Išspaudžiame citrinos.
Patiekiame su smulkintomis kalendromis, laiškiniais česnakais ir citrinos skiltele.

Skanaus!