„Marinatas yra vienas svarbiausių gardaus grilio patiekalo dedamųjų. Būdų ir receptų, kaip marinuoti kepamą mėsą, žuvį ar jūros gėrybes, yra begalės. Neretai marinatas atskleidžia svečių šalių kulinarinius ypatumus. Vasara yra puikus metas eksperimentuoti, ieškoti naujų skonių derinių ir atrasti savo slaptąjį ingredientą“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė B. Baratinskaitė ir dalijasi keliais egzotiškais mėsos marinavimo receptais.

Tailandietiškas marinatas su kokoso pienu

Tailandietiškas marinatas su kokoso pienu
Foto: Shutterstock

Ingredientai marinatui:

1 citrinžolės stiebas, 200 ml kokosų pieno, 1 arbatinis šaukštelis malto šviežio imbiero, 1-2 aštriųjų raudonųjų pipirų, 4 skiltelės česnako, 3 valgomieji šaukštai žuvies padažo, 1 žaliosios citrinos (laimo) sulčių, 1 valgomasis šaukštas cukraus, šviežios kalendros.

„Citrinžolę, aštriuosius raudonuosius pipirus, česnaką bei pundelį šviežios kalendros smulkiai supjaustykite ir sumaišykite su likusiais ingredientais. Šiame marinate liesą mėsą ir vištieną reiktų marinuoti iki 24 valandų, o žuviai ar jūros gerybėms marinuotis pakanka ir 30 minučių iki kepimo“, – teigia maisto gamybos ekspertė B. Baratinskaitė.