Į barą „Nomads“ susiruošiau antradienio vakarą – nusprendžiau pasikviesti ir draugę, su kuria senokai nesimatėme: norėjome jaukiai paplepėti, prisiminti senus laikus. Visuomet prieš aplankydama naują vietą pasidomiu ja internete: „Nomads“ pasirodė kaip jaukus kokteilių baras, tobulai tinkantis kelionei prisiminimų taku, kuri, be abejonės, laukė manęs.

Barą atpažinsite iš didžiulės prie pastato sienos pritvirtintos neapšviestos iškabos. Jeigu nebūčiau ieškojusi, tamsoje būčiau pražingsniavusi pro šalį. Interjeras neturi nieko bendro su išore – atvirkščiai, įžengusi į vidų pasijaučiau it stilingame didmiesčio lounge: patalpos nedidelės, vienas kambarys, kuriame prie sienos įsikūręs lakuotomis keramikinėmis plytelėmis papuoštas baras su puikiai apšviestomis lentynomis. Sienos dekoruotos raštuotais tapetais, viena iš jų papuošta siuvinėtu paveikslu su viduramžių scena, visur spalvoti velvetiniai krėslai, pufai, nedideli jaukūs staliukai ir egzotiški fikusai. Užimti tebuvo pora staliukų, todėl erdvė atrodė tuštoka. Antradienio vakarui tai suprantama, bet baras įkurdintas vienoje užimčiausių ir turistų dažniausiai lankomų miesto dalių, netoli Rotušės aikštės: jiems į darbą kitą rytą žingsniuoti tikrai nereikia.

Pasilabinau su drauge ir jaukiai įsitaisiau prie staliuko. Prie mūsų iš karto prisistatė besišypsantis, tą vakarą vienas dirbęs, barmenas. Nustebino tai, kad vaikinas nekalbėjo lietuviškai – tik angliškai. Savaime suprantama, kad pirmąjį klausimą uždavėme mes: iš kur atvyko. Pasirodo, gyveno ir barmenavo pačioje naktinio gyvenimo sostinėje - Niujorke. „Ar tikrai tiesa, kad vakarėlis ten niekada nesibaigia?“ – „Turite tai pamatyti savo akimis“, – šyptelėjo.

Foto: Asmeninins albumas

Pasiteiravęs, ar tai mūsų pirmas apsilankymas, paaiškino: „Nomads“ – tai sezoninis kokteilių baras, kur meniu keičiasi kas savaitę ir jame tik 6 kokteiliai. Per mėnesį galite paragauti 24 naujus kūrinius. Reguliarus meniu keitimas man siejosi ir su baro pavadinimu: „Nomads“ – tai gentys arba individai, reguliariai keičiantys savo gyvenamą vietą, nuolat migruojantys, o nuolat kintantis meniu reiškia, kad kiekvieną savaitę galima leistis vis į naują skonių kelionę. Niekada nebuvau lankiusis vietoje su panašiu konceptu, „permečiau“ akimis pasiūlymus ir nusprendžiau, kad reikia patikrinti, kiek jie iš tikrųjų „geri“: paprašiau sumaišyti man ką nors įdomaus, ko nėra meniu. Užsakymą patvirtino tik prieš tai iškamantinėjęs apie nepriimtinus skonius ir ingredientus. Draugė nusprendė nebūti tokia išranki ir pasirinko iš meniu.

Baras virtuvės neturi, todėl iš maisto yra tik alyvuogių. Užsisakėme, ir vaikinas, pridegęs žvakę, pasišalino. Įsitaisėme patogiau ir pradėjome dalintis savo naujienomis: atmosfera tam buvo tobula, jaukiai skambanti muzika iš vintažinio patefono, prigesintos šviesos, nuo gretimų staliukų skambantis juokas ir pašnekesiai. Norėjosi tingiai nusispirti batelius ir įsitaisyti patogiau – pora merginų, įsikūrusių ant minkštasuoliu paverstos palangės, buvo padariusios būtent tai.

Jeigu reikėtų tiksliau apibūdinti šią vietą ar su kuo nors palyginti, pasakyčiau, kad taip ir turėtų atrodyti didmiesčio baras, kur gėrimų po darbo kultūra yra propaguojama nepriklausomai nuo to, kokia savaitės diena. Lietuvoje į tai žiūrima griežčiau. Gal tai yra ankstesnių kartų, iš to kylančių priklausomybės problemų įtaka, bet kultūrose, kur tokios problemos nėra taip ryškiai pabrėžiamos, kur pirmadieniai skirti pabėgti su bendradarbiais miestan pasiskųsti, kad dar tik pirmadienis, antradieniai ir trečiadieniai naujiems pasimatymams, ketvirtadieniais startuojam su savaitgaliu, kuris tęsiasi iki sekmadienio, o pastarasis skirtas skauduliui dėl pirmadienio pamiršti. Ar taip turėtų būti ir pas mus? Nežinau, priklauso nuo kiekvieno individualiai – kaip gyventi, kuo mėgautis, ir leisti savo vakarus yra kiekvieno asmeninis pasirinkimas ir ne kitiems sakyti, gerai tai ar blogai.

Foto: Asmeninins albumas

Netrukus atkeliavo mūsų užsakymas – buvome daugiau nei maloniai nustebintos. Niekad nebuvau ragavusi kokteilio, ruošto su kiaušiniu: pateikimui, skoniui, tekstūrai neturėjau jokių priekaištų – atrodė, lyg mėgaučiausi saldžiarūgščiu debesėliu. Paragavau ir draugės gėrimo, skonis buvo visiškai kitoks, bet tai skonis, kuris jai labiausiai patinka. Perėjome prie alyvuogių, kurios buvo ruoštos paties baro ir tikrai labai gardžios, su balzamiku, šiek tiek medaus, rozmarino. Indelį ištuštinome greičiau nei per 10 minučių. Jaučiausi it nukeliavusi tūkstančius mylių į kitą miestą, kitą vietą ir visiškai atitrūkusi nuo realybės.

Dėmesiu negalėjome skųstis – prie baro besidarbuojantis barmenas nuolat mandagiai prieidavo pasiteirauti, ar nieko netrūksta, o mes, žinoma, nepraleisdavome progos sužinoti daugiau: baro darbuotojai nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose, o baras šiais metais buvo nominuotas tapti geriausiu nauju baru Europoje „Mixology Bar Awards“, taip pat čia dažnai galima sutikti svečių barmenų iš kitų šalių – jų komanda daug dėmesio skiria kokybei ir naujovėms.

Stebėjausi, kodėl su tokiu įdirbiu jų staliukai nelūžta kiekvieną vakarą: kainos čia nesikandžioja. Laukiniams vakarėliams ir šokiams ši vieta, ko gero, nelabai tinkama – kita publika, kitas klientas. Pastarųjų, norinčių jaukiai praleisti vakarą su geru kokteiliu rankoje ir puikia kompanija, neabejojau – mūsų mieste tikrai netrūksta, todėl kai kitą kartą klaidžiosite be vietos, gal ir jums pasiseks nukeliauti tokią kelionę kaip mano?

Kokteilių baras „Nomads“. Adresas: Didžioji g. 5. Facebook paskyra.