„Kreipiausi ir teismas patenkino mano prašymą. Ir medikai nurodė, kad būtina skirti tokią ekspertizę“, – BNS pirmadienį sakė bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Gintas Vaičiūnas.

Kiek anksčiau jau buvo skelbta apie tai, kad gautos pirminės medikų išvados. „Medikai ją gydo. Kokia jos būklė, aš negaliu įvardinti“, – dėstė prokuroras.

„Gavome tikras pirmines medikų išvadas ir jų pagrindu kreipsimės į teismą. Prašysime skirti asmeniui psichiatrinę-psichologinę ekspertizę“, – prieš kurį laiką tvirtino G. Vaičiūnas.

Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis pasakojo, kad įtariamoji nuo 2021-ųjų buvo vaiko priežiūros atostogose. Anot R. Matonio, kolegos ją vertino kaip kruopščią darbuotoją, kuri buvo kiek uždaresnio būdo.

Atsakomybė už tokį nusikaltimą numatyta pakankamai griežta – nuo 8 iki 20 metų, arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos. „Dabar daug kas priklausys nuo medikų išvadų. Ir artimiausiu metu jai turėtų būti skirta kardomoji priemonė“, - LNK vidurdienio žinioms sakė policijos atstovas R. Matonis.

Primename, kad sekmadienio rytą žmonės pranešė apie du prie Verkių malūno skęstančius vaikus. Atskubėję gelbėtojai jau nebegalėjo padėti vienerių ir dvejų metų mergytėms. Įtariama, kad savo vaikus paskandino jų mama, gimusi 1987 m. Ji rasta vandenyje, manoma, kad ir pati bandė nusižudyti. Moteris paguldyta į ligoninę.

Metų pradžioje nutiko panašus įvykis, kai naktį kibire paskandintas 6 dienų naujagimis. Nagrinėjant šią vaikžudystės bylą nustatyta, kad nusikaltimą įvykdžiusi 24-erių mama sirgo psichine liga ir lemtingą naktį negalėjo suprasti, ką daro ir valdyti savo veiksmų.

Kone identiška ir kitos tragedijos atomazga, kai pavasarį 31-erių metų mama paskandino savo 4-erių metų dukrytę.

„Tyrimo metu įtariamajai buvo skirta stacionari teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos ekspertizė. Ją atlikę specialistai pateikė išvadas, kad dėl psichikos sutrikimo moteris nusikaltimo įvykdymo metu negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų.

Specialistai konstatavo, kad moteriai rekomenduojamas priverstinis gydymas – stacionarinis stebėjimas specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje bendro stebėjimo sąlygomis“, – skelbė prokuratūra.