Remiantis Vokietijos karinio jūrų laivyno pranešimu, šiuose Vokietijos vadovaujamuose manevruose, pavadintuose „Northern Coasts 23“, dalyvauja maždaug 3 200 karių iš 14 šalių, 30 laivų ir apie 20 lėktuvų.

Dalyvių gretose be Vokietijos taip pat yra Italija, Prancūzija, Suomija, Estija, Danija, Kanada, Belgija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Lenkija, Švedija ir JAV.

Pasak pratybų vadovo kontradmirolo Stephano Haischo, tai yra pirmas kartas, kuomet Vokietijos kariniam jūrų laivynui buvo patikėta užduotis „suplanuoti ir surengti tokio masto manevrus“.
„Northern Coasts“ seriją Vokietijos karinis jūrų laivynas inicijavo 2007 m. Už šias kasmet organizuojamas pratybas pakaitomis atsako Vokietija, Danija, Švedija ir Suomija. Vokietijos karinio jūrų laivyno teigimu, šiais metais pirmą kartą bus praktikuojamasi pagal „tikrovišką scenarijų“.
Manevrai vyks prie Latvijos ir Estijos krantų ir šių šalių teritorijoje.

Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, virš Juodosios ir Baltijos jūrų padaugėjo incidentų, į kuriuos įsivelia Rusijos ir Vakarų lėktuvai. Gegužę Maskva pareiškė, kad per savaitę virš Baltijos jūros esą perėmė keturis JAV strateginius bombonešius.

Pratybas Baltijos jūroje reguliariai rengia ir Rusija ir tai dažnai daro reaguodama į ten organizuojamus NATO manevrus. Pastarąjį kartą ten Rusijos pratybų būta rugpjūčio pradžioje.