Nuskurdinto urano šaudmenys – amunicijos šerdis


Artur Plokšto teigimu, nuskurdinto urano šaudmenys – amerikiečių tankų „Abrams“ amunicija, gaunama ruošiant kurą atominėms elektrinėms.

„Jo yra daug ir jis yra pigus, bet, iš kitos pusės – tai yra labai sunkus metalas. Jis yra 2,5 kartų sunkesnis negu plienas ir, kadangi sviedinys mums reikalingas, kad turėtų kuo didžiausią kinetinę energiją, tai, kuo sunkesnis metalas – tuo didesnė energija. Jis yra plačiai naudojamas būtent kaip tankų amunicijos šerdis“, – aiškino jis.

Tankas „Abrams“
Foto: dpa / Scanpix

Pasak pašnekovo, triukšmas, kuris kyla, atsiranda dėl įvairių priežasčių.

„Aišku, jau pats žodis uranas kelia baimę. Nuskurdinto urano radioaktyvumas yra 4 kartus didesnis negu gamtinio fono ir jis pavojaus neneša, jeigu, pavyzdžiui, neįvyks joks gaisras, nes gaisro metu išsiskiria daug įvairių medžiagų ir izotopų, ir jos yra toksiškos, bet pati urano šerdis – jokio veiksmingo radioaktyvumo neturi“, – teigė A. Plokšto.

Rusų kritika


Anksčiau rusai kritikavo britus, dėl to, kad jie tokius sviedinius tiekė Ukrainai. Dabar tą patį daro amerikiečiai, o rusų prieštaravimai – vėl netyla, tačiau patys jie – taip pat turi panašios amunicijos.

„Man sunku pasakyti, ar būtent dabar jie juos naudoja, kadangi tokios informacijos nėra – karas vyksta. Bet tikrai nėra taip, kad jie nieko neturi, o visi kiti – prieš juos“, – tikino A. Plokšto.

Karas Ukrainoje
Foto: AP / Scanpix

Tiesa, įvertinti, kaip ukrainiečiams sekasi naudoti tokią amuniciją, anot Generolo Jono Žemaičio karo akademijos ginkluotės dėstytojo, sunku.

„Klasikinių tankų mūšiai kol kas net nelabai matomi. Tai yra prieštankinė amunicija, kai vienas tankas šaudo į kitą tanką, kitą taikinį, tada šita amunicija gali būti panaudojama. Kol kas tokių klasikinių tankų mūšių – nelabai buvo. Tankai yra naikinami su artilerija, su raketomis ir, kad išeitų rusiškas tankas prieš ukrainietišką – nelabai yra ir tai yra paaiškinama tuo, kad rusų tankai yra kitos modifikacijos ir yra netaiklūs. Jie puikiai žino, kad tiesioginiame mūšyje jie nelabai turi šansų prieš NATO ir kitų valstybių tankus“, – Žinių radijo laidoje „Aktualusis interviu“ kalbėjo A. Plokšto.

Visą pokalbį galite rasti Žinių radijo portale: