Liberalų sąjūdžio atstovas Žilvinas Aukštikalnis VRK internetinėje svetainėje pateiktoje anketoje nurodė, jog 1992 m. Kupiškio rajono apylinkės teisme jis buvo teisiamas ir pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos padarymo. Tiesa, Ž. Aukštikalnio teistumas buvo panaikintas 1993-aisiais.

„Vietos gyventojai žino šitą istoriją ir aš daugiau nenorėčiau ten labai gilintis“, – Eltai sakė Ž. Aukštikalnis, tačiau prasitarė, jog teistumą užtraukusi veika yra susijusi su neteisėtu kolūkio turto privatizavimu.

Šiuo metu Ž. Aukštikalnis yra Kupiškio rajono savivaldybės tarybos narys, taip pat dirba projektų vadovu privačioje įmonėje.

Mero posto Kupiškyje sieks ir dar viena dabartinė tarybos narė – „valstietė“ Eglė Blaževičienė. Ji dirba Seimo narių Deivido Labanavičiaus ir Jono Jaručio patarėja.

Lietuvos regionų partijai Kupiškio rajono mero rinkimuose atstovaus individualia staliaus-dailidės veikla šiuo metu besiverčiantis Edmundas Jonutis.

Į Kupiškio rajono mero postą kandidatuoja ir buvęs rajono meras, pastaruosius 15 metų Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktoriaus pareigas einantis konservatorius Vytautas Mockus.

Kupiškio rajono mero postą taip pat mėgins užimti habilituotas mokslų daktaras, profesorius socialdemokratas Algirdas Raslanas. Šiuo metu A. Raslanas eina Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos kanclerės pavaduotojo ir profesoriaus pareigas, kurias, jei laimėtų mero rinkimus, turėtų apleisti.

Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimai vyks spalio 8 d. VRK duomenimis, visi penki politinių partijų keliami kandidatai atitinka Rinkimų kodekse nustatytus reikalavimus ir gali dalyvauti rinkimuose.

Pirmalaikiuose Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimuose balsuoti turės teisę tik nuolatiniai šios savivaldybės gyventojai, t. y. gyventojai, savo gyvenamąją vietą deklaravę Kupiškio rajono savivaldybėje likus ne mažiau kaip 60 dienų iki rinkimų.

Seimo sprendimu, spalio 8 d. pirmalaikiai Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimai bus surengti po to, kai birželio 14 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė buvusio Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo panaikinti jo mandatą. VRK panaikino jo mandatą po to, kai Apeliacinis teismas gegužę pripažino šį politiką kaltu dėl korupcijos ir uždraudė 4 metus dirbti vadovaujamą darbą valstybiniame sektoriuje.