„Mūsų institucijos daro, ką gali. Šiuo metu yra užmegzti ryšiai su Rusijos valdžios institucijomis, matau, kad bendradarbiavimas vyksta – visgi tarptautinės konvencijos ir susitarimai įpareigoja net ir tokias valstybes kaip Rusija bent jau demonstruoti, imituoti kažkokį bendradarbiavimą“, – žurnalistams penktadienį teigė G. Nausėda.

Pasak prezidento, nors mergaitės susigrąžinimo procesas teikia vilčių, jis nebus lengvas.

„Turime padaryti viską, kad mergaitė grįžtų, šitaip mes negalime dalykų priimti ir toleruoti. Tikiuosi, kad mūsų valdžios institucijų dėka tas vežimas pajudės iš vietos, nors, tenka pripažinti, kad žmogus, kuris tą mergaitę išvežė, iš anksto ruošėsi, planavo ir tai nėra toks paprastas politinis ir teisinis procesas“, – pažymėjo šalies vadovas.

ELTA primena, kad sekmadienį teisėsaugos institucijos gavo moters pranešimą apie tai, jog Kretingos rajone, Sausdravų kaime, vyras paėmė jos dukrą ir sutartu laiku jos negrąžino. Kiek vėliau paaiškėjo, kad vyras pagrobė savo mažametę, 2022 m. gimusią, dukrą ir bėgdamas kirto Rusijos sieną.

Pradėjus paiešką, nustatyta, kad tą pačią dieną, apie 13 val. 4 val. min., Šilutės rajone, Skirvytės upėje, vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos–Rusijos valstybinę sieną ir buvo sulaikyti Rusijos teritorijoje.

Lietuvos pasieniečiai pastebėjo, kad Skirvytės upėje guminė valtis kirto Lietuvos ir Rusijos sieną ir įplaukė į meldus. Prie jų priplaukė Rusijos pareigūnų kateris. Anot Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovo Giedriaus Mišučio, pasieniečiai dar bandė žodžiu susisiekti su valtimi nuplaukiančiais asmenimis, tačiau jokio atsakymo negavo.

Lietuva pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pagrobimo. Tuo metu VSAT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, taip pat kreipėsi į Kaliningrado srities pasienio pareigūnus su prašymu kuo skubiau organizuoti susitikimą dėl kūdikio perdavimo ir grąžinimo motinai. Pasak Lietuvos pasieniečių, Rusijos pareigūnai pranešė, kad vaikas yra saugus, juo pasirūpinta, tačiau atsisakoma perduoti jį Lietuvai.

VSAT patikslino, kad Rusijos pasieniečiai nurodo nematantys pagrindo Lietuvai perduoti nei vyro, nei jo dukros.