Mindaugas Pakalnis vyriausiojo architekto pareigas paliko bendru sutarimu, todėl be jo sutikimo į klausimus, susijusius su jo darbu, atsakyti negalime. Savivaldybėje siekiame išlaikyti etišką ir profesionalią darbo kultūrą, pagrįstą pagarba. Viešai aptarinėti konkrečių asmenų neplanuojame, nes tai prasilenktų su darbo etika“, – portalui „15min“ perduotame komentare teigia Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.

Delfi primena, kad M. Pakalnis, Vilniaus miesto savivaldybėje eidamas vyriausiojo architekto pareigas, tuo pačiu dirbo ir savivaldybės kontroliuojamoje įmonėje „Susisiekimo paslaugos“.

Savivaldybės atstovas G. Grubinskas Delfi anksčiau teigė, kad M. Pakalnis darbą paliko tiek savivaldybėje, tiek savivaldybės įmonėje: „M. Pakalnis, palikdamas vyriausiojo architekto pareigas, išėjo ir iš užimamų pareigų „Susisiekimo paslaugose“.“

„M. Pakalnis paliko darbą JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“) tą pačią dieną, kaip ir Vilniaus miesto savivaldybėje – šių metų rugpjūčio 7 dieną“, - Delfi teigė „Susisiekimo paslaugų“ atstovė Greta Vasiliauskaitė.

ELTA primena, kad sostinės vyriausiasis architektas M. Pakalnis darbą Vilniaus savivaldybėje baigė rugpjūčio 7 dieną. Kaip pranešė savivaldybė, toks sprendimas buvo priimtas bendru šalių sutarimu.

Prieš tapdamas Vilniaus miesto meru Valdas Benkunskas „Žinių radijui“ teigė, kad M. Pakalnio vyriausiojo architekto pozicijoje nematytų, nes, kaip teigė jis, šioje srityje reikia pokyčių. Visgi, užvirus diskusijoms dėl Romain Gary skvere augančių medžių, kuriems nukirsti leidimą išdavė būtent M. Pakalnis, V. Benkunskas nebuvo linkęs komentuoti, ar laikysis prieš rinkimus duoto pažado.

M. Pakalnis 1998–2013 m. dirbo Vilniaus miesto savivaldybės įmonėje „Vilniaus planas“ (nuo 1998 m. – projektų vadovas, nuo 2004 m. – vyriausiasis architektas). Nuo 2016 m. jis ėjo Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus, vyriausiojo architekto pareigas.