„Agresorius surengė raketų smūgius Ukrainos teritorijoje. Tačiau kaip ir įprasta teroristams, „pasižymėjo“ atakuodami civilius taikinius. Zaporižėje raketomis Iskander smogė viešbučiui, kuriame gyveno vaikai bei tarptautinių organizacijų atstovai. Atsitiktinumo dėka pastatas nebuvo pilnas gyventojų, tačiau neišvengta aukų. Bent vienas žmogus žuvo, 14 sužeista. Agresorius vėl taikė dvigubo smūgio taktiką, kai po pirmos raketos į tą pačią vieta smogiama antrą kartą. Tuo pačiu ukrainiečiai vėl numušė „nenumušamą“ rusų raketą Kinzhal“, – savo apžvalgoje rašo centro analitikai.

Luhansko kryptis

Svatove. Rusai toliau spaudžia šiauriniame flange Kupjansk link, ukrainiečiai išlaiko pozicijas. Centriniame ruože ir pietiniame flange be pakitimų, tęsiasi sunkios pozicinės kautynės. Tiesa, pietiniame flange rusai pabandė kontratakomis susigrąžinti dalį pozicijų, tačiau nesėkmingai.

Kremina. Agresorius tęsia atakas Torske ir Dibrova ruožuose, ukrainiečiai apsigina.

Lysychansk. Sektoriuje sąlyginai ramu. Agresorius įsitvirtina vakar užimtose pozicijose prie Spirne.

Donecko kryptis

Bakhmut. Pasirodė informacija, kad Ukrainos karinė vadovybė berdislokavo dalį vienetų iš Bakhmut sektoriaus į Svatove sektorių. Kokio dydžio tai vienetai sunku spręsti, tačiau pats faktas rodo, jog agresoriui pavyko bent iš dallies sujaukti ukrainiečių planus. Neatmestina, kad iš dalies ir dėl to yra sustojusios ukrainiečių operacijos šiauriniame flange, o veiksmai pietiniame flange nebe tokie aktyvūs.

Karas Ukrainoje
Foto: telegram

Šiaurinis flangas. Rusai nusprendė pasinaudoti tyla ruože ir surengė kontratakas. Nieko gudriau nesugalvojo, kaip pulti ten, kur jau ne kartą gavo į skūrą, t.y. Bohdanivka link. Ir šį kartą rezultatas tas pats.

Bakhmut miesto vakarinėse prieigose be pakitimų.

Pietinis flangas. Agresorius toliau bando kontratakuoti prie Andriivka, ukrainiečiai apsigynė. Ukrainos pajėgos tęsia operacijas siekdamos plėsti savo placdarmą aukštumose aplink Klishiivka, t.y. siekia įsitvirtinti ant žemesnio rytinio šių aukštumų „laipto“.

Avdiivka – Mariinka. Be pakitimų.

Vuhledar. Be pakitimų.

Zaporižios kryptis

Orihiv. Prie Robotyne Ukrainos pajėgos juda niekieno žemėje ir pasiekė šiaurinį gyvenvietės pakraštį. Viešoje erdvėje pasirodžiusi Ukrainos kario nuotrauka prie Robotyne ženklo įkvepia, tačiau darbo dar labai daug. Tuo tarpu rusai toliau bando stabdyti ukrainiečių judėjimą. Artilerija nebepadeda, kadangi agresorius daug jos neteko, ukrainiečiai čia turi nedidelį pranašumą. Todėl rusai atitraukinėja artilerijos sistemas į gynybos gilumą. Jei taip, ukrainiečiai suskubs tuo pasinaudoti ir išdaužyti artilerijos silpniau dengiamus rusų vienetus. Agresorius tai bando kompensuoti aktyvesniu atakos sraigtasparnių ir aviacijos naudojimu.

Velyka Novosylka. Reikalai prie Urozhaine pereina į finalinę faze. Kaip vakar spėjome, ukrainiečiai kirtę Mokry Yaly upę Staromayorske pietuose, pasinaudojo galimybe prie Urozhaine smogti rusams į užnugarį. Apie tokias Ukrainos pajėgų atakas soc.tinkluose mini agresorius. Tokiu būdu rusų atsitraukimas į pietus jei ne atkirstas, tai mažų mažiausiai nesaugus. Tuo pačiu ukrainiečiai toliau spaudžia rusus iš šiaurės ir šiaurės rytų.

Pietų kryptis. Rusų problemos kairiajame Dniepre krante tik didėja. Ukrainiečiai toliau laiko placdarmą prie Antonovo tilto bei prie Kazachi Lageri. Rusai vėl giriasi daužantys ukrainiečius viskuo, ką turi, tačiau tai ir toliau nepadeda.