„Mes daiktų nepaliekame, todėl pas mus nieko nerado“, – sako viena kalbinta verslininkė.

Dalis verslininkų viešai rodytis nenori, nes sako, kad bijo keršto, bet jie pasakoja, kad vagystės vyksta kone kasnakt. Tarp nukentėjusiųjų: kioskai, kavinės ir barai mieste bei prie jūros.

Į kai kurias vietas vagišiai jau buvo įsilaužę ne vieną kartą. Vieną kartą gauja pasiėmė ledų, tačiau labiausiai juos domina pinigai.

„Žalos būna įvairios: iki šimto eurų, o kartais iš viso nieko nėra pasiimama, tiesiog yra sugadinamas turtas. Tokių nusikalstamų veikų yra dabar užfiksuota kiek daugiau nei dešimt. Dėl kai kurių yra tikslinamos aplinkybės“, – sako policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

Viena verslininkė pasakoja, kad tirti vagių pėdsakų atvažiavo net trys policijos ekipažai, o jai gaila pačių kriminalistų, kurie kelias valandas esą dirbo veltui.

„Jie sako, kad mes žinome, kad absoliučiai nieko negalime padaryti, bet mes tiesiog dirbame savo darbą. Tada sakau, kad ar mums yra negėda, kad suaugę žmonės tiek įdeda savo triūso ir jie sako, kad mes žinome tuos žmones, jų vardus, veidus, o tas dvylikametis tiesiog išsityčioja, tada atvažiuoja jo globėja ir ji išsiveža jį, o tas vaikas juokiasi“, – sako verslininkė.

„Reikia per tokią mažą skylutę įlipti, kad tuos pinigus paimtum, tai kokie ten turi būti leliukai“, – sako moteris.

Visi žino, kas yra vagys.

„Kai man pasakė, buvo šokas. Neįsivaizduoju, kaip... Kaip taip įvyksta, nežinau tikrai. Maži vaikai, tikrai negalėjome tikėtis, kad taip bus. Nesuvokiama protu“, – kalbėjo verslininkė.

Tačiau, ką daryti su nepilnamečiais vagimis, verslininkai nežino.

„Jie – nepilnamečiai, todėl ne kriminalas. Jiems patiko. Vieną kartą jiems pasisekė, tai reiškia, kad galima eiti ir vėl, nes negauna baudos“, – savo verslininkė.

Pagal dabar galiojančius teisės aktus, asmenims iki keturiolikos metų netaikoma baudžiamoji atsakomybė už minėtas veikas. Už tai turėtų atsakyti jų tėvai arba globėjai.

Išsamiau LNK siužete: