Pasak politikės, Konstitucijai prieštaravusių įstatymų taisymui suburta darbo grupė jau baigė savo veiklą. Todėl, nurodė ji, artimiausiu metu teisės aktus svarstys Ministrų kabinetas, o vėliau įstatymas keliaus į Seimą.

„Darbo grupė baigė savo darbus ir artimiausiu metu turėtume pateikti teisės aktų pakeitimus – t. y., Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimai, kurie bus pirmiausiai teikiami Vyriausybei, o vėliau keliaus į parlamentą“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Bilotaitė.

„Aš taip tikiuosi, kad tai turėtų įvykti dar rugpjūčio mėnesį“, – teigė ji.

ELTA primena, kad birželį Konstitucinis Teismas (KT) išaiškino, jog neteisėtai šalies sieną kirtusių migrantų sulaikymas ir priverstinis apgyvendinimas užsieniečių registravimo centruose prieštarauja Konstitucijai.

Seimo opozicija ir dalis valdančiosios daugumos atstovų ėmė diskutuoti, ar vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė neturėtų prisiimti politinės atsakomybės dėl taikytos antikonstitucinės migrantų politikos. Visgi, pati ministrė pažymėjo, kad užsieniečių teisinės padėties įstatymas buvo priimtas ir keistas viso Seimo vardu.

Po KT sprendimo VRM buvo suformuota darbo grupė, ruošianti sprendimus tolimesniam įstatyminės bazės tobulinimui.