„Mes iškart sakėme, kai tas atvejis įvyko, kad už gamtai padarytą žalą Aplinkos apsaugos departamentas kaip administracinę baudą gali paskirti kelis tūkstančius eurų siekiančią baudą ir tai yra juokinga. Tuo metu savivaldybei galiojo Atkuriamosios vertės už augalo pašalinimą tvarka, pagal kurią buvo paskaičiuota bauda. Ji siekė 140 tūkst. eurų ir jos (įmonės – ELTA) buvo paprašyta susimokėti. Tai ta pretenzija yra pateikta“, – trečiadienį Delfi laidoje sakė V. Benkunskas.

Anot sostinės mero, deja, iš įmonės nesulaukta jokių oficialių žinių, tačiau, tikina jis, viešąjį interesą pažeidusi įmonė nuo atsakomybės neišsisuks, kadangi su ja bus bylinėjamasi teisme.

„Tas mūsų 140 tūkst. eurų ieškinys artimiausiu metu keliaus į teismą ir teismine tvarka bylinėsimės su šita įmone. (...) Istorija tikrai nėra baigta“, – sakė V. Benkunskas.

„Ir didžiausia, man atrodo, bausmė yra vis dar taikoma – tai yra šitas projektas yra sustojęs, kiekvieną dieną šitas vystytojas patiria nuostolius, nes negali realizuoti savo verslo planų“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad gegužę Vilniaus centre, Ceikinių gatvėje, nukirstas ilgaamžis ąžuolas. Vilniaus meras V. Benkunskas tai pavadino vandalizmu ir patikino, kad NT vystytojai leidimų medžio kirtimui neturėjo.

Nepasitenkinimą išreiškė ir prezidentas Gitanas Nausėda, pavadinęs tai barbarišku išpuoliu.

Tuo metu birželio pradžioje „Rinktinės NT“ paskelbė ieškosianti būdų, kaip iš dabartinės vietos perkelti kitą projekto plėtrai trukdantį medį.

Išplatintame pranešime bendrovė informavo, jog ketina investuoti į arboristinius tyrimus, kad nustatytų, ar įmanoma perkelti Ceikinių gatvėje augantį kaštoną. Šis medis, anot įmonės, auga virš nuotėkų vamzdyno, kurį esą reikia remontuoti.

Ceikinių g. 2 esančio sklypo, kuriame nukirstas ilgaamžis ąžuolas, netiesioginis savininkas yra Toomas Annusas, vadinamas vienu turtingiausių Estijos verslininkų.