„Litexpo“ parodų ir kongresų centre budėjusiems Greitosios medicinos pagalbos (GMP) brigadoms talkino ir Karo medicinos tarnybos atstovai.

„Pagalbai teikti buvo įrengtos palapinės, kuriose dirbo medikų komandos“, – teigiama Eltai perduotame ministerijos komentare.

Tačiau medicininę pagalbą suteikti pasiruošę medikai dirbo ne tik pagrindinėje renginio vietoje. Anot SAM, sveikatos priežiūros specialistai budėjo ir Vilniaus Senamiestyje esančiuose svarbiuose objektuose, kuriuose taip pat lankėsi svečiai iš užsienio.

„Medikų ekipažai renginio dienomis budėjo Vilniaus Senamiestyje ir jo prieigose, Lukiškių aikštėje, prie Valdovų rūmų, Prezidentūros ir Vilniaus universiteto kiemelio“, – pažymima komentare.

„Prireikus suteikti pagalbą renginio dalyvių kortežams, kelio atkarpoje tarp Vilniaus ir Kauno budėjo GMP ekipažai, kurie buvo pasirengę reaguoti abiem kryptimis“, – priduria ministerija.

Renginio vietose medicininė pagalba buvo suteikta 11 žmonių. Ministerijoje buvo įkurtas sveikatos sektoriaus operacijų valdymo štabas, kuriame dirbo skirtingų specialistų pajėgos.

„Renginio vietose budėję medikai suteikė pagalbą vienuolikai žmonių“, – praneša SAM.

„Sveikatos apsaugos ministerijoje buvo įkurtas sveikatos sektoriaus operacijų valdymo štabas, kuriame budėjo ministerijos, Greitosios medicinos pagalbos, Karo medicinos, Vadovybės apsaugos tarnybų atstovai, taip pat į pagalbą pasitelkti Lietuvos šaulių sąjungos savanoriai. Renginio metu incidentų nebuvo užfiksuota“, – pažymi ministerija.

Aukštesniu parengties lygiu ir budėjimo režimu dirbo keturios ligoninės – Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninė Kauno klinikos ir LSMU Kauno ligoninė.

„Lietuvos gyventojai dėl to jokių nepatogumų nepatyrė, ligoninių teikiamos paslaugos nebuvo atidėtos ar ribojamos“, – teigia ministerija.

RVUL stebėtas pacientų sumažėjimas

Vienoje iš budėjimo režimu dirbusių Vilniaus ligoninių – Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – renginio metu pastebėtas nežymus pacientų sumažėjimas.

„NATO viršūnių susitikimo metu RVUL dirbo įprastu režimu, visus atvykusius priėmėme, o vėluojančių dėl eismo ribojimų palaukėme“, – Eltai teigė RVUL komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Smagurauskaitė.

„Kalbant apie pacientų skaičius, pastebėjome nežymų jų sumažėjimą – skubios medicinos pagalbos liepos 11 d. kreipėsi apie 250 žmonių, o liepos 12 d. – didžiausių eismo ribojimų dieną – apie 230. Įprastas paros vidurkis siekia 250–300 žmonių“, – sakė D. Smagurauskaitė.

Specialistė pažymėjo, kad antradienį ir trečiadienį ligoninėje atliktas įprastinis chirurginių operacijų kiekis.

„Panaši situacija buvo ir su chirurginėmis operacijomis, jų atlikome po 50–60 per parą – toks skaičius gan įprastas vasaros periodu“, – pastebėjo D. Smagurauskaitė.

Anot jos, NATO viršūnių susitikimo metu ligoninėje budėjo daugiau nei įprasta gydytojų, o dalis medicinos personalo prieš renginį dalyvavo specialiuose mokymuose.

„Turėjome pasiruošę papildomų priemonių. Prieš renginį dalis medicinos personalo dalyvavo specialiuose mokymuose, taip pat prieš viršūnių susitikimą ir jo metu palaikėme ryšį su kitomis atsakingomis institucijomis“, – pasakojo D. Smagurauskaitė.

„Norime pasidžiaugti, kad viršūnių susitikimas praėjo labai sklandžiai, o jam ruošiantis įgyta patirtis buvo vertinga“, – priduria komunikacijos specialistė.

ELTA primena, kad pirmą kartą Lietuvoje rengiamas NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vyko liepos 11–12 dienomis.

Viešąją tvarką NATO viršūnių susitikimo metu užtikrino Lietuvos policijos, Valstybės sienos apsaugos (VSAT), Viešojo saugumo (VST), Finansinių nusikaltimų tyrimų (FNTT) tarnybos.

Viešąją tvarką kiekvieną parą užtikrino nuo 1000 iki 1500 policijos pareigūnų, jiems talkino Šaulių sąjunga, policijos rėmėjai, taip pat Lenkijos, Latvijos, Estijos, Moldovos ir Europos sienų apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnų pajėgos.