„Vienas iš dalykų, kuriuos iš mūsų atima karas yra tikrumas. Tikrumas, ar galėsime pasimatyti su tais, kuriuos norime pasimatyti. Kai važiavau čia, gelbėtojai Ukrainoje buvo ką tik pabaigę tvarkyti dar vienos rusų raketos sunaikintą namą. Beveik kiekvienas rytas prasideda taip, nes atakos, dažniausiai, vyksta naktį, kai žmonės miega ir baisios naujienos ateina kas minutę. Žuvo mama ir dukra, 32 ir 16 metų, žuvo dešimtys kaimynų. Visa tai atsitiko vos už 70 kilometrų nuo Europos Sąjungos ir NATO sienų. Turime saugoti savo užnugarį, kur gyvena daug migrantų iš kitų šalių, kur evakuojame karius ir civilius, kad galėtumėme juos gydyti. Lvivo gatvėse per socialinius tinklus matėme žmones su protezais, vienas buvo invalido vežimėlyje ir sunku suprasti, kad šie žmonės taip pat susiduria su mirtinu pavojumi, net kol yra pavojuje ir gydosi“, – teigė ji.

Ukrainos vadovo žmona pabrėžia, kad daug ukrainiečių, kurie gyvena net ne Ukrainoje dėl karo, vis tiek neišjungia savo pavojaus signalo.

„Visi mes Ukrainoje nešiojamės šį nerimą kasdien su savimi, tiesiogine prasme, nes kiekvienas iš mūsų turime programėlę telefonuose, kuri įspėja apie oro reidus. Net ir Vilniuje pasiėmiau savo telefoną, ir žinau, kad daug ukrainiečių, kurie gyvena net ne Ukrainoje dėl karo, vis tiek neišjungia savo pavojaus signalo, kad galėtų turėti bendrą širdies ritmą su savo tėvyne“, – dalijosi ji.

„Žinau, kad daug ukrainiečių mus žiūri arba žiūrės įrašą, tai norėčiau kreiptis į juos savo gimtąja kalba. Jūs esate Ukrainos didžiausias turtas. Mums svarbiausia – mūsų žmonės. Jūsų saugumas, gerovė ir viskas, ką patiriate dabar ir kiekvieną dieną. Jūs esate mūsų šalis. Ukraina gina ne taškus žemėlapyje, ne žemę, ne statistikas, Ukraina gina savo žmones, nuo mirties ir pavojaus, todėl kiekvienas iš jūsų esate svarbus ir viskas, ką jūs darote dėl pergalės, yra svarbu, kur bebūtumėte. Svarbi ir jūsų viltis, ir tikėjimas. Ukraina, kurią atstatysime kartu, bus žmonėms ir žmonių“, – teigė O. Zelenska.

„Visi žinome gyvenimo, gyvybės vertę ir komunikacijos vertę. Žinome ir mokame vertinti vienas kitą ir savo draugus. Ši vieta yra daugiau nei Ukrainos centras Lietuvoje – tai yra bendrų vertybių taškas. Žmonės, kurie čia bendradarbiauja, lietuviai ir ukrainiečiai, daro tai dėl gyvenimo, dėl gyvybės ir dėl žmonijos. Ukrainos centras Lietuvoje, iš tiesų, yra vienintelis toks. Jeigu kas nors norėtų tokį atidaryti ir savo šalyje, aš džiaugčiausi. Visi ukrainiečiai džiaugtųsi“, – teigė ji.

O. Zelenska taip pat padėkojo ir Lietuvos prezidento žmonai Dianai Nausėdienei.

„Šis centras ir visos jo galimybės, kurias jis suteikia žmonėms, kyla iš pirmųjų ponių bendradarbiavimo, skirtingų šalių pirmųjų ponių bendradarbiavimo, tokiame be precedentiniame projekte. Brangi Diana, pamenu, kai prieš daugiau nei metus parašiau jums laišką, siūlydama įkurti tokį centrą Lietuvoje. Parašiau tą laišką ir tai buvo padaryta taip greitai, viršijant visus lūkesčius – labai ačiū. Šis centras yra įrodymas, kokia vaisinga ir veiksminga gali būti pirmųjų ponių veikla. Tai buvo įkurta kaip platforma diskusijoms, susitikimams ir apsikeitimams patirtim, bet, jūsų dėka, tai tapo kai kuo daugiau. Per Rusijos invaziją į Ukrainą mes jautėme, kad turime ne tik minkštąją galią, bet taip pat ir pakankamai stiprią galią. Kartu mes galime gelbėti, padėti, veikti ir laimėti“.

„Pirmųjų ponių ir ponų vaidmuo pasaulyje keičiasi ir mes galime daryti daugiau – mes esame tie permainų nešėjai, kurių dabar reikia. Tie pokyčiai ne tik dėl Ukrainos ir ne tik kariniai. Matėte, kad pasaulyje yra daugiau krizių: ekonominių, migrantų krizių, nesaugumo ir taip pat baimių, ir streso, nes niekas, jokioje šalyje negali jaustis saugus, kai šalia yra agresorius. Oro pavojus, kurį minėjau, vargina ir gąsdina ne tik ukrainiečius. Tai yra varpas, kuris skamba visiems. Taigi, į naująjį summit‘ą, rugsėjo 6-ąją, norėčiau pakviesti visus pirmuosius ponus ir ponias. Kalbėsime apie pasaulio baimes ir kaip jas įveikti. Kalbėkime apie psichologinį atsigavimą kiekvienai šaliai ir kiekvienam žmogui. Kaip ten bebūtų, psichinė sveikata neturi sienų. Kiekvienas iš mūsų, ar tai būtų pirmoji ponia, ar tai būtų migrantas, gali prisidėti. Pasaulis tampa geresne ir saugesne vieta mūsų tėvynėms, ir žmonėms. Kartu mes tikrai užtikrinsime, kad gyvybė ir gyvenimas laimėtų. Mes visi laimėsime“, – teigė ji.