Jų teigimu, Luhansko kryptyje esančiame Svatove agresorius jau kelintą dieną su artilerija ir aviacija intensyviai atakuoja centrinį ruožą. Anot jų, tam gali būti dvi priežastys.

„1) ruošiasi aktyvesniems puolamiesiems veiksmams (taip buvo prieš jo suaktyvėjimą šiauriniame flange);

2) bando užkirsti kelią Ukrainos pajėgų puolimo operacijoms.
Kaip bus – matysime“, – socialiniame tinkle rašė karo ekspertai.

Kreminoje, pasak jų, tęsiasi lokalūs susidūrimai pietiniame flange, rusams nepavyksta išmušti Ukrainos gynėjų iš pozicijų.

Lysyčiansko sektoriuje fiksuojama sąlyginė ramybė, rašė Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai.

„Lokalūs okupantų bandymai pasistūmėti prie Bilohorivka baigėsi nesėkme. Daugiau darbo abiejų pusių artileristams, taip pat gana aktyviai veikia rusų aviacija“, – teigė jie.

Karas Ukrainoje

Donecko kryptyje esančio Bachmuto šiauriniame flange – ukrainiečių pasistūmėjimas.

„Ukrainiečiai dar šiek tiek pasistūmėjo prie Zeleznianske (kelias Slovjanskas – Bachmutas), rusai iš paskutiniųjų kabinasi į pozicijas prie Berhivka. Čia jie kontratakuoja, lenda į no mans land, bando įsitvirtinti, tačiau Ukrainos pajėgų artilerija juos daužo.

Tuo tarpu prie Rozdolivka agresorius ne tik bando gintis, bet ir naudoja aviaciją. Tai patvirtina prielaidą, kad būtent šis ruožas rusams yra pavojingiausias. Nors Soledaro – Yakovlivka ruožas neblogai įtvirtintas, tačiau yra už Bakhmutovka upės, todėl čia ukrainiečių aktyvumas grasina viso agresoriaus šiaurinio flango užnugariui“, – įžvalgomis socialiniame tinkle dalijosi jie.

Karo ekspertų nuomone, panašu, kad Bachmuto miesto vakarinėse prieigose mūšiai nežymiai suintensyvėjo.

„Prasidėjo abipusės lokalios atakos. Gali būti, jog abi pusės siekia sukaustyti oponuojančias pajėgas ir neleisti iš šio sąlyginai ramaus ruožo permetinėti vienetų į karštas vietas“, – teigė jie.

Na, o pietiniame flange Ukrainos vienetai taip pat tęsia savo operacijas.

„Gali būti, jog agresoriaus vienetai jau paliko Klishiivka, tačiau tam reikia patvirtinimo. Tuo pačiu, ukrainiečiai tęsia operacijas prie Kurdiumivka. Tuo tarpu rusai su aviacija smūgiuoja Bila Hora, kur tikėtina telkiasi Ukrainos artilerijos vienetai ir rezervai“, – rašė karto ekspertai.

Jų teigimu, rusai toliau aktyvūs Avdijivkos apylinkėse.

„Remiami aviacijos bando vykdyti puolamuosius veiksmus, tačiau jie baigėsi nesėkme. Taip pat ukrainiečiai apsigynė Mariinka ir Pobeda gyvenviečių apylinkėse“, – žiniomis feisbuke dalijosi Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai.

Vuledare rusai vėl surengė atakas Novomykhailivka, o jų aviacija atakavo Vuhledarą, kontaktinėje linijoje be pakitimų, rašė karo ekspertai.

Karas Ukrainoje

Zaporižios kryptyje Ukrainos pajėgos surengė dar vieną smūgį į Berdianską.

„Šį kartą daugiau nei 10 sprogimų fiksuoti Berdiansko oro uoste“, – rašė karo ekspertai.

Orihivo sektoriuje – prieštaringa informacija apie ukrainiečių judesius, teigė Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai.

„Viešoje erdvėje cirkuliuoja prieštaringa informacija. Antai, Ukrainos Generalinis štabas paskelbė, kad „Mala Tokmachka – Ocheretuvate kryptyje pasiekė taktinę sėkmę“. Vargu ar tai reiškia, kad ukrainiečiai pasiekė Ocheretuvate. Ši gyvenvietė – vienas iš labai gerai įtvirtintų rusų gynybos mazgų, iki kurio Ukrainos vienetams tektų įveikti ne tik apie 13 km atstumą, bet ir pralaužti pagrindinę rusų gynybos liniją.

Todėl toks pasiekimas mažai tikėtinas. Tačiau realu, kad Ukrainos gynėjai užėmė dominuojančias aukštumas šalia Robotyne, galbūt pasistūmėjo link pagrindinės rusų gynybos linijos“, – rašė jie.

Prie Velyka Novosylka esančiame Pryyutne – toliau karšta.

„Ukrainiečiai sau įprastu būdu vykdo lokalias atakas, testuoja okupantų gynybą. Jiems pavyko keliose vietose pajudėti į priekį, geriausia sekasi vakariniame flange, nuo Levadne pusės. Kilpa po truputį veržiasi. Kaip bus toliau, matysime“, – teigė jie.

Novodonetske, pasak jų, ukrainiečiai čia suaktyvino veiksmus.

„Jų manevriniai vienetai pastūmė rusus vakariniame Novodonetske flange. Čia esančios nedidelės aukštumos kol kas yra no mans land, bet vien tai, kad okupantai jas prarado jau yra geras rezultatas. Tikėtina, Ukrainos pajėgos pirmiausia bandys ugnimi, o vėliau ir manevru perkirsti kelią Novodonetske – Kermenchik ir tik tada valyti pačią Novodonetske gyvenvietę“, – rašė karo ekspertai.

Na, o pietų kryptyje agresorius skelbiasi, kad „Iskander“ raketomis smogė Antonovo tiltui, taip siekdamas sutrikdyti ukrainiečių bandymus sukurti logistinius kelius per Dniepro upę.

„Tuo pačiu, panašu, kad remiami artilerijos, ukrainiečiai lengvu apie kuopos dydžio vienetų (greičiausiai išskaidytu mažesniais negu būrio vienetais) laiko mažus placdarmus kairiajame Dniepro krante. Rusams nepavyksta nei aviaciniais antskrydžiais, nei artilerine ugnimi, nei manevrinių vienetų pagalba atsikovoti prarastos teritorijos“, – įžvalgomis apie padėtį Ukrainos fronte feisbuke penktadienio vakarą dalijosi karo ekspertai.