„Ukrainos prezidentas ne kartą kėlė klausimą dėl galimo NASAMS sistemų perdavimo Ukrainai ir šiandien buvo pasirašyta sutartis tarp Lietuvos ir Norvegijos ir kompanijos „Kongsberg“, kad nupirksime ir suteiksime Ukrainai dvi NASAMS atnaujintas paleidimo sistemas ir jos bus pateiktos Ukrainai pačiu artimiausiu metu“, – antradienio vakarą po vizito Hagoje sakė G. Nausėda.

„Tai yra labai geras ženklas – kad net ir tokiomis aplinkybėmis, kai jau, taip sakant, aruodai tušti, mes pasistengę vis dar randame galimybių būtent padėti mūsų draugams. Padėti ne žodžiais, o darbais“, – teigė jis.

G. Nausėdos teigimu, šis sandoris yra ilgalaikio darbo rezultatas, nes, pasak jo, diskusijos dėl ginkluotės įsigijimų su Norvegijos lyderiais bei kompanija „Kongsberg“ vyko jau anksčiau.

„Aš prisimenu savo vizitą Norvegijoje, susitikimą su premjeru. Norvegija, kaip žinote, yra patvirtinusi ilgalaikius Ukrainos paramos planus. Po to lankiausi kompanijoje „Kongsberg”, su kuria kalbėjome apie tai, kaip dabartinėmis aplinkybėmis būtų galima paspartinti NASAMS sistemų perdavimą Ukrainai. Todėl labai džiugu konstatuoti, kad štai po šių diskusijų ir po gero ministerijų įdirbio mes galime nusiųsti gerą žinią mūsų draugams“, – džiaugėsi prezidentas.

Trečiadienį vyks į Ukrainą

Šalies vadovas taip pat pranešė, kad trečiadienį vyks į Ukrainą ir susitiks su Kyjivo lyderiu Volodymyru Zelenskiu, kuriam perduos žinias apie NASAMS įsigijimus.

„Rytoj vykstu į Ukrainą, vežuosi gerų žinių, kurias pagaliau galiu pateikti savo bičiuliui Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui“, – antradienio vakarą sakė G. Nausėda.

Pastarąjį kartą G. Nausėda Ukrainoje lankėsi sausio mėnesį kartu su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda.