Siūloma, kad tokią teisę įgytų asmenys kuriems nustatytas neįgalumo lygis, arba asmenys, iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti vaikais neįgaliaisiais, ir juos lydintys asmenys. Taip pat asmenys, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, žmonės, kuriems gydyti nuolat reikalinga hemodializė, taip pat onkologinėmis ligomis sergantys asmenys.

Taip pat tokia galimybė įstatymo projekte numatoma 80 metų ir vyresniems asmenims, Nepriklausomybės gynėjams, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis arba kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis dėl 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, žuvusių Nepriklausomybės gynėjų šeimos nariams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos.

Galiausiai nemokamas viešasis transportas siūlomas pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyviams – kariams savanoriams, kuriems sukakę 70 metų bei vyresniems ir nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims.

Taip pat numatoma, kad 80 procentų lengvata minėtoms asmenų grupėms galiotų įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo bilietą tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą. Šia teise minėtos asmenų grupės naudojasi ir dabar.

Įstatymo projekto teikėjai pažymi, kad tokiu būdu itin mažas pajamas gaunantys senjorai, neįgalieji, sergantys sunkiomis ligomis ir praeityje nuo represijų nukentėję, nepriklausomybės ir pasipriešinimo kovose dalyvavę bei 1991 m. sausio įvykių metu žuvusiųjų artimieji taptų mobilesni, labiau įtraukti į visuomeninį gyvenimą, sumažės jų išlaidos, skiriamos viešajam transportui. Taip pat gyventojai būtų skatinami daugiau naudotis viešuoju transportu.