„Nutarimas yra įregistruotas, parašai surinkti tam pirminiam variantui. Galvojame artimiausiu metu tą (teikti siūlymą balsavimui – ELTA) padaryti. Bet dar kalbėsime frakcijoje. Sunku man pasakyti“, – teigia konservatorių frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė taip pat pridūrė negalinti pasakyti ir to, ar pirmalaikių Seimo rinkimų projektas parlamentarų verdiktui bus teikiamas jau kitą savaitę.

Šalyje kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Mat, pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas.

Todėl TS-LKD prezidiumas pasiūlė Seimui surengti naujus rinkimus – priešingu atveju, konservatorių teigimu, Vyriausybė atsistatydintų.
Tokia iniciatyva sutinkama nevienareikšmiškai – valdantieji liberalai sako, kad Seimas turėtų apsispręsti dėl siūlymo tik po NATO viršūnių susitikimo. Tuo metu Laisvės partija nurodo esanti atvira iniciatyvai, nors pirmalaikiai rinkimai, jų nuomone, yra kraštutinė priemonė.

Opozicija tvirtina, kad Vyriausybė, siūlydama perkrauti visą valdžios sistemą, kratosi politinės atsakomybės dėl į skandalą įsivėlusių ministrų. Todėl Seimo mažumos atstovai ragina Ministrų kabinetą trauktis.

Visuomenininkui Andriui Tapinui tęsiant savivaldos biudžetų tyrimą, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių bei Šaulių savivaldybėse.

Savo ruožtu tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.