„Penktadienio (gegužės 19 d. – Elta) ryte, kuomet Gabrielius Landsbergis savo spaudos konferencijoje Užsienio reikalų ministerijoje įvardijo tokią mintį, kad reikėtų perkrauti visą politinę sistemą, pradedant nuo Seimo kažkodėl – mane šis jo pamąstymas nustebino.

Užklupo. Man tai buvo naujiena. Buvau tuo metu komandiruotėje Taline. Tai taip besiruošdama susitikimams ten, pakėliau antakį, išgirdusi tą mintį. Man tai atrodė šiaip kaip pamąstymas, pasiūlymas koalicijos partneriams partijos pirmininko“, – sekmadienį „Lietuvos ryto“ televizijoje sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji pridūrė, kad Liberalų sąjūdis tokios idėjos nepalaiko.

„Tačiau vėliau jau jis nukeliavo į konservatorių prezidiumą, tada jau tapo sprendimu, į kurį Liberalų sąjūdžio valdyboje reagavome susirinkę šeštadienį. Nusprendėme, kad visgi pirmalaikių rinkimų idėjos mes nematome. Netgi jos logikos neužčiuopiame iki galo“, – sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė.

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, G. Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas.

Todėl TS-LKD prezidiumas pasiūlė Seimui surengti naujus rinkimus – priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų.

Tokia iniciatyva sutinkama nevienareikšmiškai – valdantieji liberalai sako, kad Seimas turėtų apsispręsti dėl siūlymo tik po NATO viršūnių susitikimo. Tuo metu Laisvės partija nurodo esanti atvira iniciatyvai, nors pirmalaikiai rinkimai, jų nuomone, yra kraštutinė priemonė.

Opozicija tvirtina, kad Vyriausybė, siūlydama perkrauti visą valdžios sistemą, kratosi politinės atsakomybės dėl į skandalą įsivėlusių ministrų. Todėl Seimo mažumos atstovai ragina Ministrų kabinetą trauktis.

Visuomenininkui Andriui Tapinui tęsiant savivaldos biudžetų tyrimą, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių bei Šaulių savivaldybėse.

Savo ruožtu tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.