„Mūsų prezidentas, kalbėdamas tarptautinėje arenoje, nuolat pabrėžia, ir man rodos teisingai, kad Lietuva yra vakarietiška valstybė, kad čia gerbiamos, ginamos žmogaus teisės“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė–Nielsen, pažymėdama, kad panašios pozicijos prezidentas turėtų laikytis ir šalies viduje.

„Ir, žinoma, norisi, kad lygiai tokia pati ji būtų ir vidaus politikoje, kalbant apie tuos klausimus, kurie svarbūs yra vienai ar kitai mažumai, ir kurie tikrai neatima ir nesumažina teisių daugumai“, – pabrėžė politikė.

Anot jos, antradienį Seime po svarstymo pritarus Civilinės sąjungos įstatymui, iki priėmimo stadijos jis dar gali keistis.

„Iki priėmimo stadijos, be jokios abejonės, gali būti pasiūlymų ir galutinis tekstas dar gali keistis, kaip ir bet kurio kito įstatymo“, – teigė V. Čmilytė–Nielsen.

Ketvirtadienį G. Nausėdos patarėja Asta Skaisgirytė teigė, kad prezidentas svarstys, ar pasirašyti nevienareikšmiškai vertinamą Civilinės sąjungos įstatymo projektą tik tada, kai Seimas galutinai apsispręs dėl šio teisės akto.

Pasak jos, parlamente kelią besiskinantis įstatymas yra „pradinėje stadijoje“ ir gali keistis. Todėl, tęsė A. Skaisgirytė, vertinti dabartinę projekto redakciją būtų neatsakinga.

ELTA primena, kad antradienį Seimas po svarstymo pritarė valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą.

Svarstomu projektu siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius.

Civilinė sąjunga būtų apibrėžiama, kaip dviejų partnerių savanoriškas susitarimas, kuriuo jie siekia sukurti, plėtoti, apsaugoti tarpusavio asmeninius santykius. Tokiu būdu, pasak projekto iniciatorių, būtų įtvirtintas lyčiai neutralios registruotos civilinės sąjungos modelis.

Visgi ne visi Seimo daugumos atstovai išreiškė palaikymą koalicijos partnerių „laisviečių“ prioritetiniam klausimui – dalis konservatorių ir liberalų balsavo prieš, susilaikė arba balsavime iš viso nedalyvavo.

Skeptiškai įstatymą vertina ir Seimo opozicija. Abejones dėl projekto ne kartą anksčiau yra išsakęs ir prezidentas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją