„Aš manau, kad vykdome tai, apie tai, ką ir kalbėjome, kad pirmiausiai bus surinkti klausimai, vėliau tie klausimai bus užduoti įvairių institucijų tarnybų atstovams. Taigi, šiandieną ponas D. Jauniškis į klausimus, kurie yra adresuoti jam, atsakys“, – žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nieslen.

Pasak parlamento vadovės, nuo VSD vadovo atsakymų ir priklausys, kokių veiksmų toliau imsis Seimas.

„O vėliau, priklausomai nuo tų atsakymų, bus svarstoma, ar galbūt pavesti Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pasigilinti dar į situaciją, galbūt kitų sprendimų imsis Seimas. Tai bus tikrai Seimo rankose“, – akcentavo ji.

Antradienį Seimo nariai išgirs VSD vadovo D. Jauniškio paaiškinimus dėl galimai neteisėtos žvalgybos veiklos 2019 m. prezidento rinkimų metu ir knygoje „Pranešėjas ir Prezidentas“ pateiktų istorijos aplinkybių.

Praėjusį penktadienį VSD vadui Seimo nariai adresavo 15 sudėtinių klausimų. Parlamentarai domisi tuometinio kandidato į šalies vadovo postą Gitano Nausėdos rinkiminio štabo atstovų tikrinimu – keliamas klausimas, kaip D. Jauniškis gavo atitinkamų asmenų sąrašus, kas juos sudarė ir kokiu teisiniu pagrindu vyko asmenų tikrinimai. Taip pat norima sužinoti, kokie buvo G. Nausėdos aplinkos patikros rezultatai, kaip jie buvo perduoti politiko kolegoms.

Be to, siekiama susipažinti ir kokia tvarka departamentas vadovaujasi, atlikdamas fizinių asmenų tikrinimus – ar VSD priima pavienių asmenų prašymus patikrinti kitus asmenis.

Keletas klausimų liečia D. Jauniškį asmeniškai. Pavyzdžiui, Seimo nariai klausia, ar tada, kai parlamentą pirmą kartą pasiekė pranešėjo liudijimai ir Nacionalinis saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) ėmėsi tyrimo, D. Jauniškis pateikė visą tikrovę atitinkančią informaciją.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, preliminarūs klausimai dėl knygos „Pranešėjas ir Prezidentas“ buvo suformuluoti jau kovo mėnesį ir aprėpė ne tik VSD, bet ir patį prezidentą Gitaną Nausėdą bei Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK).

Valdantieji iki šiol tarėsi, kokia forma turėtų būti tiriama pranešėjo informacija. Diskutuota ir parlamentinio tyrimo iniciatyva.

Nors kol kas pasirinkta kitokia tyrimo forma – siunčiami klausimai atitinkamoms institucijoms – neatmetama, kad parlamentas vis tiek gali imtis specialiosios komisijos formavimo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją