LRT RADIJUI Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas neneigia, kad už lietuvių išlaisvinimą buvo sumokėta, tačiau neatskleidžia, kokia suma.

Vieno iš dviejų lietuvių jūrininkų, kurie su grupe kitų jūreivių iš Danijos laivo buvo pagrobti prie Kongo krantų, sūnus Mindaugas Navickas LRT.lt teigė, taip pat nežinantis tikslių detalių.

Įdienojus pirmadienį M. Navickas sulaukė tėvo skambučio. Vyras neslepia, kad pokalbis buvo jautrus ir emocingas.

„Skambino, pamačiau, kad Nigerija, atsiliepiau – tėtis susijaudinusiu balsu: „Labas, sūnau, man viskas gerai“. Aišku, iš balso jautėsi, kad susijaudinęs. Šiuo metu yra saugiai. Sakė, yra medicinos darbuotojai, kurie greičiausiai vertina būklę. Kol kas jokių detalių nežinau, kokiomis sąlygomis jis buvo, kaip buvo maitinimas, kaip buvo elgiamasi. Bet pasakė, kad viskas gerai“, – apie trumpą pokalbį su tėvu LRT.lt pasakojo M. Navickas.

M. Navicko tėvui šis reisas turėjo būti paskutinis prieš išeinant į pensiją. Namo vyras grįžti turėjo balandžio viduryje, tačiau piratų išpuolis paskutinį išėjimą į jūrą smarkiai pakeitė.

DELFI primena, kad kovo 26 dieną Lietuvos institucijas pasiekė žinia, kad su Liberijos vėliava plaukiojančio tanklaivio Monjasa Reformer užpuolimas maždaug 140 jūrmylių į vakarus nuo Pointe-Noire, Kongo Respublikos, įvyko 2023 m. kovo 25 dieną.

Piratai užgrobė laivą bei įkalino 16 įgulos narių. Vėliau laisvas surastas, piratai paleido 10 iš 16 įgulos narių, tačiau lietuviai liko įkaitais. LRVK Nacionaliniame krizių valdymo centre kovo 27 dieną sušaukta speciali iš įvairių Lietuvos institucijų atstovų sudaryta darbo grupė, kuri koordinavo Lietuvos piliečių gelbėjimo darbus. Šalies institucijos iškart identifikavo lietuvių tapatybes, su jų artimaisiais ryšį užmezgė Lietuvos policijos pareigūnai, jiems nuolat teikta visa būtina pagalba ir informacija.

Digital Matter icon Lietuvos institucijos bendradarbiavo su Interpolu, kitomis tarptautinėmis organizacijomis bei užsienio partneriais, kad Lietuvos piliečiai kuo skubiau būtų išlaisvinti ir saugiai pargabenti namo. Lietuvoje įkaitų išlaisvinimu rūpinosi Nacionalinio krizių valdymo centras, Valstybės saugumo departamentas, Užsienio reikalų ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Susisiekimo ministerija, Generalinė prokuratūra.