Pernai Vilniuje trečdalis žaliųjų plotų buvo nešienaujami. Pastarasis savivaldos sprendimas sulaukė nemenkos kritikos – gyventojai piktinosi ne tik neestetišku miesto vaizdu, bet ir baiminosi dėl erkių. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, siekiant atliepti šias problemas, šįmet numatoma palikti vos 12 proc. žaliųjų plotų, kuriuose žolė nebus pjaunama.

„Bus intensyviau šienaujamos seniūnijos ir miesto pievos, kurių pernai buvo palikta nešienauta 33 proc. Šįmet jų skaičius mažėja iki 12 proc.“, – penktadienį žurnalistams sakė sostinės meras ir akcentavo, kad šios teritorijos yra atokesnės, menkai lankomos žmonių.

Visgi, konservatorius pažymėjo, kad galimybė apsispręsti dėl pievų šienavimo paliekama ir gyventojų rankose – norintys, kad greta jų namų želtų didesni augalai ir žolė, gali išreikšti tokį pageidavimą savivaldybei.

„Iš esmės gyventojams siunčiame labai aiškią žinutę – jeigu yra poreikis prie savo namų, prie gyvenamosios teritorijos turėti kažkokią dalį nešienaujamo ploto, natūralią pievą – visą laiką galima kreiptis į seniūniją ir savivaldybę ir mes užtikrinsime, kad tam tikra teritorija bus nešienaujama“, – kalbėjo V. Benkunskas.

Skaičiuojama, kad nauja žaliųjų erdvių priežiūros tvarka kainuos daugiau. Pernai savivaldybė tam skyrė 3,2 mln. eurų. Šiam sezonui, preliminariais skaičiavimais, gali prireikti 4 mln. eurų.

„Priklauso, koks bus sezonas, kiek mes turėsime lietaus, kiek turėsime kaitrių dienų ir savaičių. Nuo to priklauso, kiek mes duosime užsakymų mūsų rangovams. Bet planuojame, kad šiais metais galime išleisti iki 4 mln. eurų“, – kalbėjo meras.

Didesnis dėmesys gatvių elementams

Vilniaus meras pabrėžė, kad esmingai keičiasi ir gatvės erdvių priežiūra – pasak politiko, visi žalieji plotai aplink pagrindines miesto gatves bus šienaujami nuolatos. Tokių sprendimų, anot jo, imtasi, siekiant užtikrinti eismo saugumą.

„Visi gatvės elementai, kurie paskutiniais metais buvo palikti nešienauti arba tik iš dalies šienauti, šį sezoną bus apskritai pilna apimtimi šienaujami visą sezoną. Visos skiriamosios juostos, žiedai, trikampiai, kurie yra apsodinti želdiniais, jie bu prižiūrimi. Ir dėl estetikos, bet, pirmiausiai, dėl saugumo. Tikrai nenorime nelaimių dėl blogo matomumo. Čia yra prioritetas numeris vienas“, – pabrėžė V. Benkunskas.

Visgi, šlaitai greta didžiųjų sostinės gatvių ir aplinkkelių intensyviau šienaujami nebus. Ten, mero teigimu, jau keletą metų gatvių šlaitai paliekami augmenijai klestėti.

„Visi aplinkkeliai, Stepono Batoro gatvė, Nemenčinės plento kai kurie elementai. Iš praktikos matome, kad ten gali žalioji politika būti tęsiama“, – aiškino konservatorius.

ELTA primena, kad pernai vykdyta sostinės savivaldybės tvaraus šienavimo politika sukėlė neigiamų reakcijų bangą tarp gyventojų. Miestovaizdžio skyriaus atstovai teigė, kad retesniu šienavimo režimu norima užtikrinti didesnę biologinę įvairovę, vasarą apsaugoti miestą nuo perkaitimo ir taršos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją