„Neabejoju, kad meras ir valdančioji dauguma privalės girdėti opozicijos balsą ir vertini jos pasiūlymus. Skirtumas tarp valdančiosios daugumos ir opozicijos balsų nėra didelis“, – Eltai teigė tarybos nario priesaiką antradienį davęs A. Zuokas.

Kaip teigė politikas, pirmajame Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje opozicija pasiskelbė jo atstovaujama Laisvės ir teisingumo frakcija, socialdemokratai, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei Nacionalinis susivienijimas.

„Partijos labai skirtingos, skirtingi ideologiniai vertinimai bei kai kurie požiūriai į miesto perspektyvą“, – pripažino A. Zuokas.

Visgi, jo teigimu, bendrų vardiklių į opoziciją susibūrusios politinės jėgos tikrai suras. Pasak politiko, tą rodo ir trečiadienį vykęs opozicijos balsavimas dėl Donaldos Meiželytės kandidatūros į vicemeres.

„Balsuojant dėl šios kandidatūros visa opozicija balsavo prieš arba susilaikė. Būtent šis žmogus kuravo švietimo reikalus Vilniaus. Dėl šio žmogaus mieste ir švietimo kokybė išlieka sudėtinga“, – sakė A. Zuokas.

Opozicijos lyderio pareigybė bus rotuojama tarp opozicija pasiskelbusių frakcijų. Tai, kiek laiko truks vieno ar kito frakcijos nario lyderystė, priklausys nuo frakcijos dydžio. Kaip teigia A. Zuokas, jis opozicijos lyderio regalijas nešios beveik 20 mėnesių.

Trečiadienį prisiekė naujai išrinkta Vilniaus miesto taryba ir naujasis savivaldybės meras Valdas Benkunskas. Pirmojo tarybos posėdžio metu taip pat pritarta ir vicemerių Simonos Bieliūnės ir Donaldos Meiželytės kandidatūroms.

ELTA primena, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionio demokratų (TS-LKD) ir Laisvės partijos frakcijos Vilniaus miesto taryboje pastarąją savaitę padėjo parašus po koalicijos sutartimi.