„Matome tam tikrą progresą, kadangi prieš 2,5 metų mūsų skundas buvo paslėptas. Buvo tariamai suokalbis tarp Seimo ir Konstitucinio teismo vadovybės. Mes neturėjome galimybės išsakyti savo pozicijos teisme.

Dabar mes galėjome poziciją išsakyti“, – Eltai sakė W. Tomaszewskis.

„Kalbu visiškai be ironijos. Yra mažas progresas“, – pažymėjo LLRA-KŠS lyderis, galvoje turėdamas situaciją, kada 2020 m. tuometinis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis atmetė LLRA-KŠS prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl parlamento rinkimų rezultatų.

Nors W. Tomaszewskis pastarąsias kelias savaites iškėlė nemažai dvejonių bei klausimų dėl rinkimų, kalbėti apie galimybes dirbti su išrinktuoju Vilniaus rajono metu socialdemokratu Robertu Duchnevičiumi nesiryžo. Pasak jo, šiuo metu kalbėti apie tai, kaip seksis Vilniaus rajone dirbti LLRA-KŠS dominuojamai savivaldybės tarybai ir socialdemokratų merui nėra pats geriausias laikas.

„Nėra laikas kalbėti šiuo klausimu, ypač prieš šventes. Tai ne šiandienos klausimas“, – Velykų laukimo nuotaikos neslėpdamas apibendrino W. Tomaszewskis.

ELTA primena, kad LLRA-KŠS kreipėsi į LVAT po to, kai VRK netenkino partijos prašymo perskaičiuoti balsus antrame Vilniaus rajono mero rinkimų ture. Partija teismo prašė panaikinti minėtą komisijos sprendimą ir įpareigoti ją perskaičiuoti balsus antrajame Vilniaus rajono mero rinkimų ture.

Partijos atstovai skelbė fiksavę kelis incidentus, kai dalis balsų antrajame mero rinkimų ture esą galėjo būti priskirti kitam kandidatui, taip pat jie piktinosi Šaulių sąjungos narių budėjimu rinkimų metu.

VRK kovo 24 d. patvirtino Vilniaus rajono mero rinkimų antrojo turo rezultatus. Šiuos mero rinkimus, surinkęs 50,2 proc. balsų, laimėjo socialdemokratas Robertas Duchnevičius. Tuo tarpu LLRA-KŠS kandidatas Waldemaras Urbanas, surinkęs 49,07 proc. balsų, rinkimus pralaimėjo.

Vienoje pirmųjų po rinkimų surengtų konferencijų LLRA-KŠS lyderis W. Tomaszewskis tikino, jog LSDP atstovo R. Duchnevičiaus pergalę Vilniaus rajone „pasitiko ramiai“.

„Prognozavome panašią situaciją. Vadinu, kad tai yra situacija, nes tai nėra kažkoks pralaimėjimas. Tai pasekmė politinio turgaus, kada vienijasi ne tik partijos, kurios nedalyvauja rinkimuose šioje apygardoje, bet ir aukščiausi šalies vadovai. Naudojosi savo tarnybine padėtimi, kreipėsi ir sakė, kad palaiko vieną iš kandidatų“, – kalbėjo W. Tomaszewskis.

Jis teigė, jog tokio rezultato Vilniaus rajone buvo galima tikėtis. „Mūsų pastovių rinkėjų turime apie 40 procentų, nes Vilniaus rajone dabar gyvena apie 42 procentus lenkų tautybės gyventojų. O W. Urbanas gavo virš 49 procentų. Taigi, rezultatas yra geras, kaip išplaukia iš šių skaičių. Bet konstatuojame faktą, kad po nešvarios ir šališkos rinkimų kompanijos šių rinkimų, deja, negalima pavadinti laisvais. Yra taip, kaip yra. Šiandien VRK skelbia tokius rezultatus, o randama pažeidimų“, – kalbėjo LLRA-KŠS lyderis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį ir į socialiniuose tinkluose atsiradusį prašymą dar išankstinio balsavimo metu paslėpti pagyvenusių žmonių pasus. „Kad jie nebalsuotų. Buvo paduotas tam tikras skundas į VRK, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, kadangi čia yra baudžiamoji atsakomybė – draudimas pareikšti savo rinkimų valią. Gal ir galime iš to juoktis, suprantu“, – sakė LLRA-KŠS pirmininkas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)