S. Skvernelis sako, kad bet kokie svarstymai, jog šauliai vien savo buvimu galėjo gąsdinti Vilniaus rajono rinkėjus yra netiesa. Pasak jo, visai kitas klausimas, kaip ir kokia tvarka Lietuvos šaulių sąjungos savanoriai buvo pasitelkti rinkimų metu.

„Rinkimų metu policija Šaulių sąjungą gali pasitelkti pagal sutartį. Tada Šaulių sąjunga parašo įsakymą ir yra pasitelkiama policijos funkcijoms. Tada savanoriai dirba kartu su policija ir padeda užtikrinti tvarką. Jei toks algoritmas buvo, tada viskas tvarkoje. Bet jei taip nebuvo, jei jie patys su uniformomis atėjo arba tą padarė be policijos žinios... Tada jau būtų labai negerai. Tai visuomeninė sukarinta organizacija ir ji savarankiškai politikoje neturėtų dalyvauti. Ir visiškai nesvarbu, ar tai būtų Vilniaus rajonas, ar Klaipėdos rajonas, ar Šalčininkai“, – Eltai teigė S. Skvernelis.

Dėl šios priežasties, tęsė politikas, jis pasiūlė NSGK pirmininkui Laurynui Kasčiūnui šį klausimą apsvarstyti komitete.

„Aš pasiūliau pirmininkui, tam, kad baigtųsi spekuliacijos. Yra Šaulių sąjungos pasitelkimo algoritmas. Jei šis algoritmas išlaikytas – tašką dedame ir nėra ką svarstyti“, – sakė S. Skvernelis.

L. Kasčiūno teigimu, NSGK šio klausimo veikiausiai imsis balandžio mėnesį. Politikas taip pat pažymėjo, kad jokio kriminalo Šaulių sąjungos dalyvavime rinkimų metu nematąs, todėl ir W. Tomaszewskio pasisakymus, bandant rasti kaltus dėl pralaimėtų rinkimų, vertina neigiamai.

„Girdint Vilniaus rajone pralaimėjusios politinės jėgos bandymus mesti šešėlį Šaulių sąjungai... Tai vertinu neigiamai, nes tai jau yra bandymas politizuoti Šiaulių sąjungą. Jei Šaulių sąjunga padėjo užtikrinti viešąją tvarką, jiems reikėtų padėkoti, o ne ją kritikuoti. Šaulių sąjunga yra be galo svarbi organizacija mūsų valstybėje, Šaulių sąjunga pagal visus įstatymus turi teisę policijai padėti vykdyti viešąją tvarką, šalia visų kitų funkcijų. Tą ji daro sėkmingai ir toliau darys“, – sakė L. Kasčiūnas.

R. Duchnevič: W. Tomaszewskis bando sukurti fiktyvią istoriją

LLRA-KŠS kandidatą Vilniaus rajono mero rinkimų antrajame ture įveikęs socialdemokratas Robert Duchnevič sako nematąs nieko blogo šaulių veikloje. Jo teigimu, W. Tomaszewskio kuriamas naratyvas, kad šauliai galėjo gąsdinti Vilniaus rajono rinkėjus, yra absurdiškas.

„Nesu nė iš vieno rinkėjo išgirdęs, kad šauliai išgąsdintų. Nebuvo nė vieno tokio pasakymo. Ponas Tomaszewskis bando sukurti fiktyvią istoriją... Aš tiesiog manau, kad tai yra paskutinio šiaudo griebimasis. Suprantu, kad sunku pripažinti rezultatus, o jie yra tokie, kokie yra“, – Eltai sakė praėjusį sekmadienį į Vilniaus rajono merus išrinktas R. Duchnevič.

„Ir apskritai, aš nežinau, ar šauliai galėjo kažką išgąsdinti. Juk aktyvumas yra padidėjęs. Ponas Tomaszewskis sako, kad kažkas gąsdino rinkėją. Bet mes matome kitas reakcijas – juk į rinkimus atėjo daugiau žmonių. Juk ir už LLRA-KŠS balsų buvo daugiau nei, kad jie gavo pirmame ture“, – sakė politikas.

Pasak jo, susirūpinti reikėtų nebent LLRA-KŠS politikų veikla, kurie nenorėdami pripažinti nepalankių rezultatų sukėlė keblumų perduodant rinkimų biuletenius VRK.

„Pažiūrėkime kaip ketvirtadienį elgėsi pats Tomaszewskis, kai nebuvo leista išvežti balsų iš savivaldybės. Buvo trukdoma sklandžiam rinkimų procesui, nepaisoma komisijos. Aš manau, kad ponas Tomaszewskis užsiima destrukcija ir tai yra labai rimta“, – apibendrino R. Duchnevič.

LLRA-KŠS nepripažįsta mero rinkimų rezultatų

Penktadienį LLRA-KŠS lyderis pareiškė, kad teismui skųs sprendimą neperskaičiuoti balsų antrame Vilniaus rajono mero rinkimų ture. Tai Eltai patvirtino W. Tomaszewskis iškart po penktadienį priimto Vyriausios rinkimų komisijos sprendimo patvirtinti rinkimų rezultatus Vilniaus rajone.

Penktadienį vykusiame posėdyje VRK diskutavo ir dėl LLRA-KŠS keliamo šaulių klausimo. VRK narys Šarūnas Liekis ragino komisiją atidžiai išsiaiškinti šio įvykio aplinkybes ir patikrinti, ar gandų lygmenyje plintančios istorijos išties vyko.Visgi, kiti VRK nariai tvirtino nesusidūrę su netinkamu ar kaip nors rinkėjus atbaidžiusiu šaulių elgesiu.

„Man iš šono žiūrint nepasirodė kažkas tai baisaus su tais šauliais. Bet iš tikrųjų Šaulių sąjunga patikslins, kaip ten iš tikrųjų buvo“, – tvirtino komisijos narys Martynas Čerkauskas.

Tuo metu VRK teisės ir tyrimų skyriaus vedėjas Rokas Stabingis pastebėjo, kad Šaulių sąjunga dalyvavo rinkimuose ir kovo 5 d. Tačiau, pasak jo, tuo metu jokių skundų dėl savanorių veiklos VRK nesulaukė,

„Mūsų žiniomis, šauliai dalyvavo ir pirmame ture. Tačiau jokių skundų nei iš rinkėjų, nei iš apylinkių mes nesame gavę dėl tų šaulių dalyvavimo“, – kalbėjo R. Stabingis.

„Šitą situaciją tikrai pasiaiškinsime. Tik tiek, kad VRK savo kompetencijos ribose (veiks – ELTA), nes vertinti policijos darbą ar Šaulių sąjungos darbą – tikrai nevertinsime“, – diskusiją apibendrino VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė.