„Siekiant įgyvendinti rotacinį oro gynybos modelį NATO Rytuose turime tęsti intensyvų darbą tarp Baltijos valstybių ir pritraukti į mūsų regioną naujus sąjungininkų pajėgumus. Tokiu būdu sustiprinsime Rusijos atgrasymą ir užtikrinsime sklandų perėjimą iš oro policijos į oro gynybą krizės metu“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

A. Anušauskas ketvirtadienį susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusia Latvijos gynybos ministre Ināra Mūrniece ir aptarė tolesnio šalių bendradarbiavimo gynybos srityje planus ir perspektyvas, bendrus Baltijos valstybių projektus, pajėgumų vystymą bei paramą Ukrainai.

Ministrai itin daug dėmesio skyrė diskusijai apie rotacinio oro gynybos modelio NATO Rytuose įgyvendinimo galimybes, NATO priešakinės gynybos įgyvendinimą, sprendimus dėl tolesnių NATO žingsnių kolektyvinės gynybos srityje.

A. Anušauskas su I. Mūrniece taip pat aptarė pasirengimą liepą Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.

Latvija yra didžiausią sieną su Lietuva turinti kaimyninė NATO šalis ir svarbi Lietuvos karinio bendradarbiavimo sąjungininkė. Abi šalys koordinuoja gynybos planus, bendradarbiauja gynybos pajėgumų vystymo, bendrų įsigijimų ir kitose karinėse srityse.