„Tai yra bendra tendencija. Jeigu prieš rinkimus mums buvo žadama apie kažkokį super skaidrumą, matome, kad laimėjus rinkimus visa tai yra pamiršta ir tas protekcionizmas ir nepotizmas nuėjo didžiule banga“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Matome šiuo metu, kas vyksta su Laisvės partija. Akivaizdu, kad tai yra įdarbinimas pagal „partinę liniją“. Dabar bandymai trauktis iš pareigų antro ar trečio ešelono veikėjams gelbėjant eilinę partijos pirmininkę ir susisiekimo ministrą, kuris eilinį kartą geležinkeliams pagrūmos (...) – matyt yra problema ne geležinkeliuose, o ministre“, – kritikos ne tik A. Armonaitei, bet ir susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui žėrė demokratų sąjungos lyderis.

S. Skvernelis svarstė, jog galimą nepotizmą Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje galėtų ištirti ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

„Be abejo, manau, tiesioginę (atsakomybę – ELTA). Dabar aiškėja, kad čia yra klasiokės, grupiokės ir dar kažkokio iokės. Galbūt reikėtų paimti – Specialiųjų tyrimų tarnyba turi tokį įrankį – ir pažiūrėti, koks yra nepotizmo lygis su Ekonomikos ir inovacijų ministerija susijusiose įmonėse“, – aiškino politikas.

ELTA primena, kad klausimus dėl A. Belickaitės ryšių su Laisvės partija viešojoje erdvėje iškėlė keletas žurnalistų, pastebėjusių, jog ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio žmona įsidarbino „Lietuvos geležinkelių grupės“ (LTG) korporatyvinių reikalų direktore. Svarstyta, ar A. Belickaitės paskyrimas į LTG yra skaidrus, mat, ji yra glaudžiai susijusi su Laisvės partija ir yra artima šios politinės jėgos lyderės Aušrinės Armonaitės draugė. Be to, LTG yra pavaldi Susisiekimo ministerijai, o šią, pagal galiojančius valdančiosios koalicijos partijų susitarimus, kontroliuoja Laisvės partija.

Pati A. Belickaitė neneigia savo ryšio su Laisvės partija, tačiau jaučiasi rami dėl savo veiksmų. Ji tvirtina, kad dirbo su politine jėga kaip laisvai samdoma konsultantė. Taip pat ji nurodo gavusi darbo pasiūlymą iš atrankos agentūros „Alliance for recruitment“ – su „laisviečiais“, anot jos, šis sprendimas ir darbo pasiūlymas nebuvo aptarinėjamas.

A. Armonaitė kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją, prašydamas įvertinti ir atlikti tyrimą dėl galimo privačių ir viešųjų interesų konflikto.

Tuo metu specialistės vyras – ekonomikos ir inovacijų viceministras V. Jurgutis – nutarė trauktis iš pareigų. Iš darbo pasitraukė ir pati A. Belickaitė.

Visgi, šalies vadovas Gitanas Nausėda paragino ekonomikos ir inovacijų ministrę apsvarstyti galimybę pasitraukti iš posto. Situaciją jis pavadino „apgailėtinu žemos politinės kultūros pavyzdžiu“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)