„Sprendimai jau priimti Laisvės partijos narių gretose. Kaip suprantu, ir Vincas Jurgutis pasitraukė, ir dabar mačiau, kad ir Agnė pasitraukė. Na, tai tiesiog, matyt, pamoka, kad tokia, kad ir regimybė, ji yra pavojinga ir ji priverčia žmones vėliau priimti sprendimus“, – žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Netgi regimybė tokio interesų konflikto jau yra problema. Ir mes matome tai per tuos sprendimus, kuriuos Laisvės partijos nariai ar su jais susiję žmonės turėjo priimti. Tai akivaizdu, kad problema buvo“, – sakė ji.

Todėl Seimo pirmininkė nepalaiko prezidento siūlymų A. Armonaitei apsvarstyti apie pasitraukimą iš ekonomikos ir inovacijų ministrės pareigų.

„Mano vertinimu, sprendimai jau priimti, tai aš kažkokių tolimesnių dar sprendimų ir atsakomybių nematau“, – akcentavo Seimo pirmininkė.

„Aš manau, kad tie sprendimai, kad ir skaudūs asmeniškai, bet yra teisingi“, – taip pat pažymėjo ji.

Po kilusios kritikos bangos apie pasitraukimą iš „Lietuvos geležinkelių grupės“ (LTG) ketvirtadienio ryte pranešė Agnė Belickaitė, tuo tarpu trečiadienio vakarą apie pasitraukimą pranešė jos vyras Vincas Jurgutis.

ELTA primena, kad klausimus dėl A. Belickaitės ryšių su Laisvės partija viešojoje erdvėje iškėlė keletas žurnalistų, pastebėjusių, jog ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio žmona įsidarbino „Lietuvos geležinkelių grupės“ (LTG) korporatyvinių reikalų direktore. Svarstyta, ar A. Belickaitės paskyrimas į LTG yra skaidrus, mat, ji yra glaudžiai susijusi su Laisvės partija ir yra artima šios politinės jėgos lyderės Aušrinės Armonaitės draugė. Be to, LTG yra pavaldi Susisiekimo ministerijai, o šią, pagal galiojančius valdančiosios koalicijos partijų susitarimus, kontroliuoja Laisvės partija.

Pati A. Belickaitė neneigia savo ryšio su Laisvės partija, tačiau jaučiasi rami dėl savo veiksmų. Ji tvirtina, kad dirbo su politine jėga kaip laisvai samdoma konsultantė. Taip pat ji nurodo gavusi darbo pasiūlymą iš atrankos agentūros „Alliance for recruitment“ – su „laisviečiais“, anot jos, šis sprendimas ir darbo pasiūlymas nebuvo aptarinėjamas.

Tuo metu A. Armonaitė kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją, prašydamas įvertinti ir atlikti tyrimą dėl galimo privačių ir viešųjų interesų konflikto.

Visgi, šalies vadovas Gitanas Nausėda paragino ekonomikos ir inovacijų ministrę apsvarstyti galimybę pasitraukti iš posto. Situaciją jis pavadino „apgailėtinu žemos politinės kultūros pavyzdžiu“.

Tuo tarpu ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė, reaguodama į prezidento G. Nausėdos raginimą apsvarstyti savo likimą poste, tikina apgalvosianti tokią galimybę ir padarytais veiksmais pasidalinsianti su premjere bei šalies vadovu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)