TS-LKD kreipėsi į Lietuvos vyriausiąj administracinį teismą (LVAT), savo skundu teismo prašo panaikinti VRK sprendimą dėl K. Tubio grąžinimo į Anykščių rajono mero rinkimus, kuriuose LVŽS kandidatas išplėšė pergalę.

Konservatorių skunde LVAT nurodoma, kad, kaip numato įstatymai, panaikinus kandidato registraciją rinkimuose, už jį rinkėjų atiduoti balsai pripažįstami negaliojančiais, tačiau, kaip pastebi TS-LKD, tai K. Tubio atveju nebuvo padaryta, jis buvo grąžintas į rinkimus.

Anot TS-LKD, po pirmojo rinkimų turo VRK pašalinus iš rinkimų K. Tubį, tuometinis konservatorių kandidatas į Anykščių rajono merus Sigitas Obelevičius turėjo teisėtą lūkestį dalyvauti antrajame rinkimų ture, mat turėjo užimti K. Tubio vietą.

„Po pirmojo rinkimų turo, paaiškėjus, kad kandidato K. Tubio rinkėjų balsai VRK sprendimu pripažinti negaliojančiais, o K. Tubio registracija kaip kandidato į Anykščių rajono savivaldybės Nr. 4 tarybos nario ir mero rinkimus panaikinta, S. Obelevičius turėjo teisėtą lūkestį dalyvauti pakartotiniuose rinkimuose“, – teigiama TS-LKD skunde, su kuriuo susipažino ELTA.

Skunde VRK konservatoriai atkreipia dėmesį į tai, kad teisės aktai neleidžia kelis kartus keisti merų rinkimų antrojo turo kandidatus, o būtent taip Anykščių rajono mero rinkimų atveju ir buvo padaryta. Dėl to, pasak TS-LKD, buvo galimai pažeista rinkimų tvarka ir Anykščių rajono mero rinkimų rezultatai turi būti paskelbti negaliojančiais.

Rinkimų kodeksas nenustato galimybės antro turo kandidatus nustatyti kelis kartus. Toks VRK sprendimas ir antro turo kandidatų pakartotinis nustatymas neatitinka Rinkimų kodekso nuostatų, bet taip pat ir pažeidžia kandidatų – politinės kampanijos dalyvių teises bei teisėtus interesus“, – teigiama TS-LKD skunde.

ELTA primena, kad VRK susilaukė daug kritikos dėl sumaištį sukėlusių sprendimų Anykščių rajono mero rinkimuose.

Panevėžio apygardos teismui vasarį nusprendus, kad K. Tubis yra kaltas dėl prekybos poveikiu ir jam uždrausta ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje, kovo 7 d. VRK, remdamasi minėtu teismo sprendimu, pašalino politiką iš rinkimų, kuriuose jis jau buvo patekęs į antrąjį turą.

Šis sprendimas buvo apskųstas LVAT. Teismas kovo 14 d., jau prasidėjus išankstiniam balsavimui Anykščių rajono mero rinkimų antrajame ture, panaikino VRK sprendimą šalinti K. Tubį iš rinkimų, tad komisija politiką sugrąžino į kovą dėl Anykščių rajono mero pozicijos.

K. Tubis sekmadienį laimėjo Anykščių rajono mero rinkimus.