„Man labai norėtųsi, kad išrinktas Vilniaus meras matytų visą Vilnių, visus Vilniuje gyvenančius žmones. Nes yra žmonių ir kurie labai turtingi, bet didžioji dalis gyvena iš vidutinių arba minimalių pajamų ir todėl problemas reikia spręsti ir atsižvelgti į visus žmones, neišskiriant nei vieno. To norėčiau palinkėti”, – sekmadienį po balsavimo antrajame merų rinkimų ture teigė V. Blinkevičiūtė.

Ji taip tvirtino, kad būsimajam merui reikėtų įsiklausyti į žmonių bendruomenes ir žmonių lūkesčius, ko, anot politikės, buvo per mažai priimant sprendimus dėl gatvių siaurinimo Vilniuje.

„Norėčiau, kad būsimasis meras įsiklausytų į bendruomenes, žmonių norus, lūkesčius. Net ir tada, kai gatvės buvo susodintos ir susiaurintos, galbūt per mažai buvo įsiklausyta į bendruomenes ir pasverta, kaip reikės gyventi. Norėčiau palinkėti, kad kiekvienas politikas matytų, girdėtų, įsiklausytų į žmones ir tada priiminėtų sprendimus”, – sakė socialdemokratė.

Tuo tarpu kalbėdama apie rezultatus Vilniaus rajone V. Blinkevičiūtė neslėpė džiaugsmo ir aiškino, kad žmonės yra pasirengę pokyčiams bei jų nori.

„Todėl jie balsavo, už Robertą Duchnevičių, mūsų kandidatą į Vilniaus rajono savivaldybės merus, tai labai dėkoju jiems ir tikiuosi, kad bus geri sprendimai ir rezultatai”, – aiškino europarlamentarė.

Kiek socialdemokratų merų bus išrinkta antrame ture spėti nesiryžo

Galiausiai paklausta, kiek išrinktų socialdemokratų merų tikisi antrame ture, politikė tikino esanti bloga orakulė, tačiau tvirtino, jog išrinktų merų LSDP po antrojo turo turės.

„Pirmajame rinkimų ture mūsų 10 merų laimėjo iš pirmo turo, dabar kaunasi 13. Bet po pirmo turo pagalvojau, kad aš bloga orakulė. Tuomet mąsčiau, kad mūsiškiai laimės galbūt penkiose, atsargiai galvojau, gal šešiose savivaldybėse. Vakare galvojau, kad gal bus 8, o laimėjo 10. Taigi dabar nenorėčiau pasakyti, kiek konkrečiai bus, bet jaučiu kur tikrai bus ir mes, socialdemokratai, turėsime didesnį skaičių merų po antrojo turo”, – akcentavo V. Blinkevičiūtė.

ELTA primena, kad sekmadienį Lietuvoje vyksta antrasis savivaldybių merų rinkimų turas. Balsavimas rinkimų apylinkėse vyksta nuo 7 iki 20 valandos.

Iš viso antrame rinkimų ture teisę balsuoti turi daugiau kaip 1 mln. 422 tūkst. rinkėjų iš 34 rinkimų apygardų.