„Būdamas generaliniu policijos komisaru Linas Pernavas ėmėsi reformos policijoje, tačiau visa reforma buvo paremta lozungais ir šou, o ne realia ir atsakinga veikla. Vos pristačius, kaip ketinama reformuoti policiją, didžiausią teisėsaugos instituciją, sakėme – reforma taps Damoklo kardu profesionalumui. Tai šiandien ir matome, mūsų prognozės, kurias L.Pernavas vadino pasakomis, deja, tvirtinasi 100 proc.”,- teigia Lietuvos policijos profesinės sąjungos (toliau – LPPS) vadovė Roma Katinienė.

Ji stebisi, kad tokiu neprofesionaliu pareigūnu gali pasitikėti valstybės vadovas ir svarstyti L.Pernavo kandidatūrą į STT vadovus.
„Tai būtų spjūvis teisėsaugos pareigūnams, kurių pagrindinės vertybės yra profesionalumas ir atsakomybė. L. Pernavas, būdamas policijos vadovu, nesugebėjo parodyti nei viena, nei kita”,- akcentuoja R. Katinienė.

LPPS pirmininkė primena, kad būtent L.Pernavo sukurta reforma lėmė, kad iš policijos išėjo patyrę pareigūnai, todėl dabar yra katastrofiškas jų trūkumas, dėl to nauji pareigūnai jau į gatves išleidžiami vos po 6 savaičių paruošimo. Viešojo saugumo situacija Lietuvoje prastėja kelis metus iš eilės, o gera statistika iš tiesų byloja ydingą tvarką – žmonės nebemato prasmės dėl smulkių vagysčių ar kitų nusikaltimų kreiptis į policiją, nes nebetiki, kad bus rezultatas.

Pasak LPPS atstovų, prezidento patarėjas, dirbęs L.Pernavo komandoje, turėtų prisiimti atsakomybę, ir apsaugoti prezidentūrą nuo tokių netinkamų pasirinkimų, o ne proteguoti L.Pernavą į aukštas pareigas.

„STT – išskirtinė tarnyba, kuriai taikomi itin aukšti kokybės standartai. Mūsų nuomone, šiai tarnybai reikia tvirto stuburo, racionalaus, švarios reputacijos kandidato. Neigiama nuomonė, kurią suformavo pats L.Pernavas dėl vykdomų reformų policijoje ir jos pasekmių, negebėjimo komunikuoti – silpnintų pačią instituciją, kirstų per jos reputaciją ir menkintų pasitikėjimą ja. L.Pernavas tarnybos kokybe tikrai negebės pasirūpinti. O gal valstybei reikia silpnos STT?“ – sakė LPPS vadovė.